به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری؛ فیلم نامه های "قاتل و وحشی" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی و نویسندگی حمید نعمت الله در ژانر اجتماعی و "دارآباد" به تهیه‌کنندگی اکبر صادقی، کارگردانی افشین صادقی و نویسندگی علی اصغری در ژانر اجتماعی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

پیش‌تر اعلام شده بود حمید نعمت الله برای ششمین فیلم سینمایی‌اش درخواست پروانه ساخت داده و قصد دارد فیلم تازه‌اش را با حضور قطعی لیلا حاتمی جلوی دوربین ببرد.

****

پوستر فیلم «جغد جنگ» به کارگردانی علی‌رضا محمدی و گویندگی محمدرضا علیمردانی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی گروه، پوستر فیلم مستند «جغد جنگ» ساخته علی‌رضا محمدی و به گویندگی محمدرضا علیمردانی که تلفیقی از نام فیلم و همچنین شعری از ملک‌الشعراء بهار است و به مضمون صلح جهانی پرداخته شامگاه دوشنبه 14 آبان‌ماه منتشر شد.

علی‌رضا محمدی کارگردان طی یادداشتی در خصوص این فیلم نوشته است:

«امنیت و عقلانیت هر دو همذات و همزاد یکدیگرند، وقتی صدای گام‌های حکمت و اندیشه به گوش می‌رسد بشریت را به صلح و سلام و دوستی مژده بوی بهار می‌دهد. تا ناگهان صدای زنگ‌زده خرد گریزی از قامت ناساز و بی اندام جهل گوش فلک را پر از شیون و فریاد می‌کند.

با جنگ و در جنگ نمی‌توان شعر سرود. شعر جنگ خیزابی است مخرب و گوش‌خراش. موسیقی از جنگ گریزان است تا مبادا با آن ترانه کشتار و جنگ‌زدگی بسازد ... در جنگ ترانه هم ترانه نمی‌گوید.»

آیین رونمایی از فیلم «جغد جنگ» روز دوشنبه 21 آبان در سالن همایش کتابخانه ملی ایران ساعت 18 با حضور آیت‌الله مصطفی محقق داماد برگزار خواهد شد.

****

فیلم «به رنگ واقعی» رضا فرهمند به جشنواره حقیقت نرسید.

به گزارش روابط عمومی فیلم، رضا فرهمند که متقاضی حضور در دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت بود به دلیل طولانی شدن فرآیند  تولید و پس تولید فیلم «به رنگ واقعی» جدیدترین اثر مستندش، از حضور در دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت انصراف داد.

وی در یادداشتی خطاب به روابط عمومی این جشنواره نوشت:

«جشنواره سینما حقیقت مهم ترین جشنواره تخصصی فیلم های مستند است که نقش بی بدیلی در رشد و تعالی مستند در ایران دارد. علیرغم علاقه‌مندی فراوانم  برای حضور مجدد در این جشنواره، بسیار متاسف هستم که طولانی شدن فرآیند تولید و پس تولید فیلمم، مجال و افتخار حضور در جشنواره را از من گرفته است. ضمن آرزوی موفقیت روزافزون برای این جشنواره بزرگ و همچنین همکاران فیلمسازم انصراف حضور خود را اعلام می کنم.»

انتهای پیام