به گزارش پارس نیوز، 
جزیره پالائو که یکی از جزایر اقیانوسیه است غذای محبوبی به نام سوپ خفاش با طعم میوه دارند. در مغولستان یک نوع آبمیوه خاص وجود دارد. شاید در نظر اول دیدن آن باعث از هوش رفتنتان شود، ولی این آبمیوه چیزی نیست جز آب گوجه فرنگی که یک چشم گوسفند در آن انداخته شده است.
 

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

 آیا تاکنون پیش خود تصور کرده‌اید که افراد مختلف در جهان ممکن است چه غذاهایی را بخورند؟ اگر نمی‌دانید، پس بهتر است نگاهی به لیست غذاهایی که در ادامه خواهیم گفت، بیندازید.

مسلما موش مرده در شراب چینی چیز تهوع‌آوری خواهد بود و یا پنیر فرانسوی با چاشنی کرم پنیر نیز دیوانه کننده است؛ اما هیچ چیز بدتر از یک کاسه ترشی کوسه تخمیرشده ایسلندی نیست. حتی خبره‌های غذا نیز از آن به عنوان بدترین غذا یاد می‌کنند.

 

ساموئل وست که نگهبان موزه غذاهای تهوع‌آور در مالموی سوئد است و دو سه تا غذای بدمزه را تست کرده در خصوص این ترشی می‌گوید: «مزه این ترشی مثل این است که یک تشک آلوده به ادرار را بجوید.»

وی افزود: «این ترشی در واقع یک نوع کوسه ایسلندی فاسد شده است که به حالت تخمیرشده درآمده است. آنتونی بورداین، یکی از مجریان سابق تلویزیون، هم این غذا را امتحان کرده بود و به قول وی این غذا بدترین غذا در کل دنیاست.»

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

از سر اسپایسی خرگوش تا سوپ خفاش با طعم میوه، هر غذای تهوع‌آوری را که فکرش را بکنید در موزه‌ای در شهر مالموی سوئد پیدا می‌شود. هدف از برگزاری چنین موزه ای آن است که به مردم نشان دهد چرا یک غذایی که از نظر فرهنگ یک کشور بسیار لذیذ است از نظر فرهنگ کشور دیگر حال به هم‌زن است.

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

حال برخی از بازدیدکنندگان از این موزه پس از دیدن غذاها بد شد. برای همین به هر کسی که وارد موزه می شد یک پاکت تهوع می‌دادند.

از نگهبان موزه پرسیده شد که آیا تابحال کسی در موزه حالت تهوع داشته است؟ وی پاسخ داد: «بله، دو بار. اما از نظر ما مشکلی ندارد. چون بلیت ورودیه ما یک بلیت واقعی نیست، بلکه آن را بر روی یک پاکت تهوع چاپ کرده ایم چون می دانیم هستند کسانی که با دیدن این غذاها حالشان به هم بخورد.»

آیا شما یک فرد ایرانی سراغ دارید که از کله پاچه متنفر باشد؟ شاید انگشت شمار افرادی باشند که از آن خوششان نیاید، ولی جالب است بدانید، کله پاچه هم یکی از غذاهای این موزه بود. به خصوص چشم گوسفند که دیدن آن همه را دیوانه کرده بود.

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

غذاهای اروپایی در این موزه بیشتر از همه بود. از ترشی کوسه فاسد ایسلندی، با نام هاکارل، گرفته تا پنیر کاسو مارزو ساردینیا که با لارو حشره در آمیخته شده است. از سیراب شیردان گوسفند اسکاتلندی گرفته تا شاه ماهی فاسد طعم دار شده سوئدی.

غذاهای آسیایی که از این منظر جایگاه ویژه‌ای دارند به خصوص غذاهای آسیای شرقی؛ از آن جمله می‌توان به میوه‌های تند دوریان و کشک لوبیای بدبو اشاره کرد.

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

جزیره پالائو که یکی از جزایر اقیانوسیه است غذای محبوبی به نام سوپ خفاش با طعم میوه دارند.

در مغولستان یک نوع آبمیوه خاص وجود دارد. شاید در نظر اول دیدن آن باعث از هوش رفتنتان شود، ولی این آبمیوه چیزی نیست جز آب گوجه فرنگی که یک چشم گوسفند در آن انداخته شده است.

از ترشی کوسه فاسد تا کله پاچه؛ کدام یک را دوست دارید؟

آمریکای لاتین هم از این نظر چیزی کم ندارد. از سوپ سیرابی مکزیک با نام Menudo گرفته تا خوکچه هندی کبابی پرو با نام Cuy.

اما غذاهای آمریکای شمالی کمی شیرین‌تر هستند: از آن جمله می‌توان به سالاد Jell-O و شراب ریشه گیاهان اشاره کرد.

 

هر حال هر یک از غذاهایی که ذکر شد از نظر اهالی آن منطقه یا کشور، غذاهایی محبوب است. مثلا شاید ایرانیان علاقه خاصی به کله پاچه داشته باشند اما همین غذا از نظر مردم دیگر کشورها بسیار تهوع‌آور باشد!

در ادامه واکنش های جالب و دیدنی بازدیدکنندگان این موزه را ببینید.

 
 
 
 

 

انتهای پیام/