به گزارش پارس نیوز، 

 «هاروکی موراکامی» نویسنده مطرح ژاپنی اعلام کرد تمامی نسخه‌های اصلی رمان‌ها و دست‌نوشته‌های خود را برای ایجاد یک کتابخانه به دانشگاه دوران تحصیل خود اهدا می‌کند.

کتابخانه آثار «موراکامی» ایجاد می‌شود

به نقل ژاپن تایم، «موراکامی» که پس از 37 سال در یک نشست خبری حضور یافته بود از اهدای نسخه‌های اصلی رمان‌ها و سایر دست‌نوشته‌هایش به دانشگاه «واسدا» که در سال 1975 از آن فارغ‌التحصیل شده خبر داد.

او گفت: این موضوع برای من بسیار مهم است چرا که من هیچ فرزندی ندارم و نمی‌خواهم با مرگم این مطالب پراکنده و یا گم‌ شود. بسیار خوشحال می‌شوم که این مطالب و کتاب‌ها بتواند به کسی که قصد دارد مطالعه‌ای بر آثارم داشته باشد کمکی کند.

این کتابخانه در واقع آرشیوی از کتاب‌های «موراکامی» و همچنین مراحل مختلف دست‌نوشته‌های او برای نگارش آثارش، مطالب مورد استفاده برای نوشتن کتاب‌ها، آثاری که این نویسنده 69 ساله تاکنون ترجمه کرده و همچنین مجموعه بزرگ آثار موسیقی است که نقش مهمی در خلق آثار او داشته‌اند.

«هاروکی موراکامی» در چند سال اخیر همواره به عنوان یکی از بخت‌های اصلی کسب جایزه نوبل ادبیات معرفی شده اما نتوانسته این جایزه را کسب کند. او امسال نامزد نهایی جایزه جایگزین نوبل ادبیات شد اما از این جایزه کناره‌گیری کرد و اعلام کرد قصد دارد تمرکزش را متوجه کارش کند.

رمان عاشقانه «جنگل نروژی» او که در سال 1987 منتشر و به اثری پرفروش تبدیل شد، او را به عنوان یک ستاره ادبی به شهرت رساند. «۱Q۸۴» طولانی‌ترین رمان «موراکامی» است که سال 2009 در سه جلد به زبان ژاپنی چاپ شد. «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش» در سال 2013 روانه بازار و با استقبال زیادی مواجه شد.

جدیدترین اثر او به نام «قتل فرمانده» نیز اولین‌بار در سال 2017 در ژاپن عرضه شد و ترجمه انگلیسی آن به قلم «فیلیپ گابریل» و «تد گوسون» از تاریخ 9 اکتبر 2018 در آمریکا منتشر شده و به‌زودی نیز وارد بازار کتاب بریتانیا می‌شود.