به گزارش پارس نیوز، 

گروه نمایشی «خاتون» در راستای اشاعه فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، اجرای روز یکشنبه ۱۳ آبان خود را با حضور سفیران اهدای عضو برگزار می‌کند.

در مراسم روز یکشنبه علاوه‌بر شخصیت‌هایی هنری، فرهنگی و اجتماعی کشور، کتایون نجفی‌زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان و سفیرانی از جمله داریوش ارجمند، جواد یحیوی، محمد سلوکی، نعیمه نظام دوست، پرستو صالحی و بسیاری از هنرمندان دیگر حضور دارند.

بازیگران نمایش «خاتون» شامل کریم اکبری مبارکه، علی برجی، سیروس اسنقی، بهار ارجمند، عطیه غبیشاوی، کیمیا ملائی و میلاد محمدزاده است که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و قرار است روایتگر وقایعی از خرابه شام باشند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: خرابه معروف شام در کنار قصر سبز یزید، مدتی از رفتن اسرا از شهر می‌گذرد و مسئولین حکومتی برای خرید آن خرابه به نزد «آسیه» پیرزن صاحب ویرانه می‌آیند. «آریحا» دختر کوچک نصرانی که یتیم است و نزد عمویش «یوحنا» که تاجر جوانی است به آنجا رفت ­و آمد دارد و با همبازی خود در حجره‌ای مشغول بازی است. مأمورین حکومت در هنگام حضور در خرابه با «حمیده» یکی از غساله‌های شهر که همدم «آسیه» است و «یوحنا» برخورد می‌کنند.

نمایش «خاتون» روایتی از وقایع خرابه شام و شهادت حضرت رقیه(س) به نویسندگی و کارگردانی حسین عالم بخش از ۲۲ مهر تا ۱۴ آبان ماه هر روز ساعت ۲۰ در مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود.