به گزارش پارس نیوز، 

بهار ارجمند که این روز‌ها شاهد هنرنمایی او در نمایش خاتون هستیم، در خصوص انتخاب نمایشنامه خاتون گفت: سال ۹۴ تقریباً یک سال بعد از پرواز پدرم، نمایشنامه خاتون جزو اولین نمایش نامه‌هایی بود که به دست من رسید و گروه خاتون بخشی از گروهی بودند که پدرم سال‌ها در خورشید کاروان با آن‌ها همکاری داشت. این گروه همیشه برای من جذاب و مورد احترام بوده است. از طرفی هم کار‌های مذهبی جذابیت خاصی برای من دارند.  از نظر من کار‌های مذهبی که در ایران انجام می‌شوند، باید تقویت و مستحکم شوند تا به عنوان تئاتر به آن نگاه شود. زمانی که نمایشنامه خاتون به دستم رسید، احساس کردم اثری مستند و مستدل است که خیلی از ما با آن آشنا نیستیم. کمترین کاری که نمایش خاتون انجام می‌دهد، این است که مخاطبان را با بخشی از تاریخ آشنا و به آموخته‌های ما اضافه می‌کند. این برای من بسیار با ارزش است.

وی در خصوص نقش حمیده افزود: نقش حمیده نقش بسیار جذابی برای من است. حمیده کسی است که پیکر متبرک و مطهر حضرت رقیه (ع) را غسل و کفن کرد. این نقش، سخت، دردناک و عجیب است و به هر حال پذیرش نقشی با چنین فضایی در حوزه تئاتر بزرگ‌ترین اتفاق زندگی من بوده است که در آن روضه و شعاری دیده نمی‌شود و خوشحال هستم که در این سال‌ها به چیزی که رسالت ما در نمایش و تئاتر است، نزدیک و از شعار دور می‌شویم.

ارجمند در خصوص تفاوت نقش حمیده با دیگر نقش هایش بیان کرد: این کار صرفاً در ایام محرم و صفر اجرا می‌شود. من نیز تا زمانی که توانایی اجرا داشته باشم این نقش را ایفا خواهم کرد. این کار کاملاً مذهبی است؛ سایر کار‌های من در تمام حوزه‌ها مثل حوزه‌های آیینی - سنتی، دفاع مقدس، عروسکی و ... بوده است.

بازیگر نقش حمیده در خصوص حمایت مردم و مسئولان گفت: سال به سال به مخاطبان خاتون افزوده می‌شود و این کار ما را بسیار سخت و دلپذیر خواهد کرد. سخت از این بابت که ما در قبال این حمایت‌ها که بار دانشی، نمایشی و دراماتیکی کار را بالا برده و مستحکم‌تر می‌کند، مسئول هستیم. از دید من مخاطبان  جوری باید تغذیه شوند که متوجه اهمیت ما به این اشتیاق و علاقه شوند. مسئولان هم از نمایش خاتون حمایت کرده‌اند، ولی باید نگاه مسئولان در این زمینه عمیق‌تر باشد تا کار زمان لازم را جهت اجرا داشته باشد. نمایش خاتون زمانی که تمام امید‌ها برای اجرا از بین رفته بود، در دقیقه نود اجرا شد. امیدوارم حمایت‌ها طوری باشد که بتوانیم با تمرین بیشتر کار را اجرا کنیم؛ عوامل و هنرمندان این نمایش را طی ۱۴ روز تمرین روی صحنه بردند.

ارجمند در خصوص علت افزایش هر ساله مخاطبان نمایش خاتون اظهار کرد: یک دلیل مهم این است که ما نمی‌دانیم و کم می‌خوانیم. ما همیشه اهل بیت را با واژه مظلوم می‌شناسیم، چون به آن‌ها ظلم شده؛ ولی اهل بیت همیشه در پی حق خود بوده‌اند و این است که برای من بسیار بزرگ و باارزش است. این خاندان، خاندان با درایت و اهل تفکر بوده و اگر شما به این نمایش خوب دقت کنید پی می‌برید که چرا باید حضرت رقیه (ع) جایی به خاک سپرده شود که نزدیک کاخ یزید است و چرا حضرت زین العابدین (ع) و حضرت زینب (ع) چنین تصمیمی می‌گیرند که این کودک در آن مکان دفن شود؟ برای من تفکر و تعقل این خاندان بسیار بزرگ است. چنین تدبیری است که بعد این همه سال هنوز نامشان را بر سر زبان مردم جهان می‌آورد.

بهار ارجمند در خصوص کار‌های بعدی خود گفت: تا زمانی که کار مورد علاقه‌ام به من پیشنهاد نشود، وارد عرصه تصویر نمی‌شوم. ولی در حوزه تئاتر اوایل آذر ماه تئاتری با نام خاک شیرین با درونمایه دفاع مقدس را اجرا خواهیم کرد.