به گزارش پارس نیوز، 

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی و احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران سه‌شنبه یکم آبان ماه از نمایش محیطی «نقطه رهایی»دیدن کردند. در حاشیه این بازدید سعید جلیلی از انتقال ارزش‌های دفاع مقدس در قالب این نمایش ابراز خرسندی کرد.

مسجد جامعی :باید به دنبال بیان جذاب برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس باشیم

احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از تماشای این نمایش گفت: باید به دنبال زبان و بیان جذاب برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس باشیم.

وی با بیان اینکه «نقطه رهایی»نمایش خوبی بود،گفت: از گروهی که برای اجرای نمایش زحمت کشیدند، سپاسگزارم. بخش‌های گوناگونی داشت و در جاهایی که جنبه نمایشی بر جنبه گفتاری غلبه داشت، هیجان بیشتری ایجاد می‌شد و استقبال مخاطب هم بهتر بود.

مسجدجامعی با اشاره به لزوم انجام چنین فعالیت‌هایی تصریح کرد: دفاع مقدس بخشی از واقعیت زندگی و هستی ماست و از این نظر اجرای چنین نمایش‌هایی لازم است. کشور ما تاریخ طولانی‌ دارد و چنین فراز و فرودهایی بسیار به خود دیده است.

وی افزود:این وقایع در شکل‌دهی هویت ایرانی و اسلامی ما بسیار تاثیرگذار و ماندگار است و کشور ما به دلیل همین خاطره‌ها و واقعیت‌ها ماندگار شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پایان گفت: باید دائما به دنبال زبان و بیان جذاب برای انتقال اثرگذار این مفاهیم باشیم و یک تأثیر عاطفی-عقلانی توامان در ذهن مخاطب بگذاریم که یکی از راه‌های رسیدن به این هدف اجرای نمایش‌هایی مانند «نقطه رهایی» است.

گفتنی است؛نمایش «نقطه رهایی» روایتی متفاوت از دفاع مقدس است که در آن با نوآوری در نحوه ارائه مضمون و فضاسازی دوران دفاع مقدس، روایتی از حضور یک رزمنده در جبهه‌های دفاع مقدس تصویر می‌شود. در این نمایش سعی شده با استفاده از جلوه‌های ویژه، انفجار، تیراندازی، نور و صدا فضای جبهه‌های جنگ برای بازدیدکنندگان تداعی شود. این نمایش محیطی در ۱۲ بخش گوناگون با حضور بیش از ۶۰ بازیگر در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار اجرا می‌شود. اجرای «نقطه رهایی» از ۲۳ مهر ماه آغاز شده و تا دوم آبان ماه هر روز از ساعت ۱۸:۳۰ در چهار نوبت متوالی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/