به گزارش پارس نیوز، 

یک برنامه‌ساز تلویزیونی معتقد است که مسابقاتی که زمانی برگ برنده تلویزیون بود، در حال حاضر تا حدی ساده گرفته می‌شود که از نقطه قوت خود به نقطه ضعف تبدیل شده است.

محمود محمودی با اشاره به استاندارد مسابقات تلویزیونی گفت: مسابقات تلویزیونی استانداردهایی دارد که به نظرم رعایت نمی‌شود؛ برای مثال اگر من مسابقه «هفته نوذری» را می‌دیدم، مطالبی را یاد می‌گرفتم. اما در حال حاضر می‌توانم از سوالات دو مسابقه «برنده باش» و «پنج ستاره» ایراد بگیرم. همچنین مسابقه «ثانیه‌ها» که از شبکه دو پخش می‌شد، نشان داد گزینشی برای شرکت‌کنندگان در مسابقات نمی‌گذارند به دلیل اینکه برخی از شرکت‌کنندگان سوال‌های عادی را هم بلد نیستند.

او درباره حضور سلبریتی‌ها به عنوان مجری در تلویزیون بیان کرد: من موافقم که تلویزیون دانشگاه است اما یادمان نرود که ابتدا جنبه سرگرمی داشت و بعد به جنبه اطلاع‌رسانی آن توجه شد. ما به برنامه سرگرمی هم نیاز داریم، بنابراین باید قبول کنیم یکسری از افراد در تلویزیون جذاب هستند و طرفدار دارند اما باید از آنها درست استفاده شود. همچنین باید پشت برنامه‌ای که ساخته می‌شود فکر، سردبیر خوب و باسواد و کارگردان خوب وجود داشته باشد و هیچ ایرادی ندارد که از ستاره‌ها به عنوان مجری استفاده شود.

 

محمودی در پایان به رفتار مجریان با شرکت‌کنندگان مسابقات اشاره کرد و گفت: اگر گزینش خوبی برای شرکت‌کننده‌ها ایجاد شود، به این معنی که شرکت‌کنندگان مسابقات را با سطح سواد بالا انتخاب کنند، هیچ وقت برخورد نامناسبی از طرف مجری با شرکت‌کنندگان اتفاق نمی‌افتد. اما زمانی که شرکت‌کنندگان یک سری سوالات بدیهی را بلد نیستند برای اینکه برنامه جذاب شود مجری باید جواب را به آنها برساند. به نظرم یکی از بهترین مسابقات تلویزیونی «مسابقه هفته» با اجرای آقای نوذری بود که فردی مانند عادل فردوسی‌پور در آن شرکت می‌کرد که هم سطح سوالات بالا بود و هم سطح سواد شرکت‌کنندگان و ما از این مسابقه مطالبی را یاد می‌گرفتیم.

انتهای پیام/