به گزارش پارس نیوز، 

شورای مرکزی انجمن سینماداران صبح سه شنبه، ۱ آبان‌ماه تشکیل جلسه داد و در پایان این جلسه با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به محمدمهدی حیدریان ـ رییس سازمان سینمایی ـ درخصوص غیرقانونی بودن کمیته انضباطی مطرح و ادعا کرد که این کمیته "در نظم و روند فروش سینمای کشور بدون کارشناسی و عدم رعایت حقوق کل سینماداران کشور به صورت یک جانبه" فعالیت می‌کند.

در بخش‌هایی از بیانیه خطاب به رئیس سازمان سینمایی آمده است:

«در اجرای اصل بیست و ششم و چهلم قانون اساسی به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی هریک از صنوف و استقلال شغلی کشور و رونق اقتصادی و عدم اضرار آنان در اعمال حق خویش نسبت به هریک از صنوف و منافع عمومی کشور، لذا انجمن سینماداران ایران در راستای رعایت این اهداف، کمیته انضباطی و مقررات و آیین‌نامه اجرایی اخیرالتصویب معاونت محترم سازمان سینمایی کشور که به طور یک طرفه و بدون حضور نماینده قانونی صنف مورد تدوین و تصویب قرار گرفته است را اعلام می‌کند به هیچ عنوان مورد قبول و پذیرش صنف سینماداران نبوده و نیست و قابلیت اجرایی در سالن‌های سینمایی کشور را نداشته و نخواهد داشت.

همچنین مراتب اعتراض خود را در موارد متعدد به صورت مکتوب و در جلسات حضوری به آن ریاست محترم در خصوص تشکیل کمیته انضباطی اعلام نموده‌ایم که متاسفانه تا به حال نتیجه‌ای نداشته است.

با تصویب این مقررات به حقوق حقه و قانونی انجمن سینماداران ایران ـ. که در ۵۰ درصد منابع و فروش کل سینمای کشور سهیم و شریک می‌باشند ـ. خدشه وارد گردیده و عملا حقوق آن‌ها رعایت نشده است. بنابراین به صورت جد از ریاست محترم سازمان سینمایی کشور استدعا داریم که به حقوق قانونی و مسلم سینماداران توجه خاص شود و لزوماً در تمامی تصمیمات اخیر این حق قانونی و مشروع سینماداران در سطوح مختلف تضییع گردیده است و خواستار رعایت قانونی و صنفی در این زمینه هستیم، در غیر اینصورت شرعا و عرفا مطالبات و حقوق صنفی ما در این شرایط خاص پایمال می‌شود؛ لذا برخورد لازم می‌دانیم این موضوع را از مسیر قانونی پیگیری نماییم و در ضمن مکاتبات عدیده در این ارتباط انجام شده است که متاسفانه تاکنون کوچکترین پاسخ مکتوب و اقدام موثری بعمل نیامده است، بلکه تمامی خواسته‌های این صنف بدون دلیل موجه بایگانی گردیده است.»

گفتنی است؛ خردادماه امسال طی حکمی از سوی محمد مهدی حیدریان رییس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، سیدضیاء هاشمی به عنوان دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران منصوب شد.

سینماداران «کمیته انضباطی» را غیرقانونی دانستند

انتهای پیام/