به گزارش پارس نیوز، 

نمایش «رستم و سهراب» در حالی ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آبان ­ماه در تالار وحدت روی صحنه می­ رود که ۳۰ بازیگر آن همگی از معلولان و مددجویان ساکن آسایشگاه کهریزک هستند و این اثر حاصل ۹ سال تمرین و تلاش مداوم آنان با وجود محدودیت ­ها و اختلالات حرکتی و جسمانی­ شان بوده است.

میرکمال میرنصیری که کارگردانی این اثر نمایشی را بر عهده دارد بر این نکته تاکید می­ کند که جنبه درمانی و احیای شخصیت و بازسازی روانی مددجویان محور اصلی این حرکت گروهی بوده و بر آن است تا این حقیقت را پیش چشم مخاطبان قرار دهد که دورانی که رستم به زور بازو و گرز و کمان شناخته می­ شد به سر آمده است. در دنیای امروز ما رستم کسی است که فکر توانمندی داشته باشد و روحی قدرتمندی به همین دلیل در این نمایش گرچه رستم و سایر پهلوان­ های روی صحنه قادر به حمل سلاح نیستند اما حقیقتا رستم ­اند.

امین تارخ، هانیه توسلی، سامان احتشامی، لیلی رشیدی، یلدا قشقایی، پوریا شکیبایی، سام کبودوند و پرستو صالحی از جمله هنرمندانی بودند که طی هفته های گذشته در محل تمرین گروه نمایش درمانی «رستم و سهراب» حضور یافتند و از نزدیک با روند کار این گروه نمایش درمانی آشنا شدند.

تمامی عواید حاصل از اجرای این نمایش به آسایشگاه خیریه کهریزک تعلق خواهد گرفت.

میرنصیری علاوه بر بیش از دو دهه فعالیت در زمینه نمایش درمانی و کار با معلولان، معتادان و آسیب ­دیدگان اجتماعی به عنوان نویسنده، کارگردان، نمایش درمانگر و مشاور خانواده آثار مختلفی را از جمله نمایش «و اما انسان» (نخستین کار نمایش­ درمانی در ایران و برنده جایزه بهترین کارگردانی و جایزه ویژه هیات داوران در جشنواره مهرآیین در سال ۸۳)، مستند «بر باد رفته» (درباره زندگی معلولان)، نمایش ­درمانی و مستند «خلیفه خداوند» (درباره زنان کارتن خواب)، نمایش ­درمانی و مستند «آن فرستاده» (درباره مردان کارت ن­خواب) و... در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

نمایش «رستم و سهراب» در روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آبان­ ساعت ۱۸ در تالار وحدت تهران واقع در خیابان انقلاب، خیابان خارک به صحنه می ­رود.