به گزارش پارس نیوز، 

مردم خونگرم عراق برای پذیرایی از زائران اربعینی امام حسین علیه السلام همه دارایی خود را به میان آورده‌اند و برای فراهم کردن رفاه میهمانان فرزند حضرت زهرا سلام الله علیها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

چند روزی بیشتر تا اربعین حسینی نمانده است و عراقی‌ها در شهرهای کربلا و نجف و مسیرهای بین راهی تردد زائران کربلای معلی امکانات مورد نیاز برای خدمت رسانی به زائران امام حسین علیه السلام را با جان و دل مهیا می‌کنند.

در مسیرهای عبور زائران کربلا ارائه خدمات مختلف و همچنین مایحتاج و اقلام مورد نیاز زائران از طرف مردم شهرهای مختلف کشور عراق آماده و پیش بینی شده است و در این میان به خدمات رفاهی چون ارائه غذا و میوه و حتی ماساژ زائران خسته از راه اشاره کرد.

ابراز محبت مردم عراق به زائران امام حسین علیه السلام و پذیرایی خالصانه آن‌ها با همه امکاناتی که در اختیار دارند، نشانه اتحاد و همدلی مردم عراق با همه مسلمانان به ویژه شیعیان ایرانی و احساس برادری با آن‌ها است.

در ادامه فیلمی کوتاه از خدمت رسانی خادمان عراقی‌ در مسیر عبور زائران کربلا در روزهای اخیر را می‌بینید. این خادمان در حال ماساژ دادن پای خسته از راه زائران حرم امام حسین علیه السلام هستند و حس و حال خوبی را به جاماندگان از این سفر معنوی پر خاطره ایجاد می‌کنند.

 
 

انتهای پیام/