به گزارش پارس نیوز، 

 از قزوین ، مهدی عبدالرزاقی در این نشست شورای شهر قزوین که با محوریت بررسی موضوعات ترافیکی و فرهنگ‌سازی در این زمینه برگزار شد اظهار داشت: باید در حوزه ترافیک و آموزش آن به کودکان و ارتقاء سطح فرهنگ مردم در این زمینه گا برداریم و با توجه به اینکه گروه هنری رستاک در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است، باید حمایت‌های لازم را از آنها داشته باشیم.

وی با تأکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در میان کودکان بیان کرد: آموزش یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی است که در این میان آموزش به کودکان جهت افزایش ایمنی ترافیک دانش آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس کمیسیون عمران شهردای قزوین با اشاره به کمک‌ هزینه‌های مورد تصویب شورای شهر تصریح کرد: هزینه‌های تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌ها، تعمیرات و نگهداری ساختمان تا مبلغ 30 میلیون تومان، اختصاص دو دستگاه اتوبوس برای انتقال و جابه‌جایی کودکان و نیز تأمین بلیط نیم‌بها برای ورودی شهرک آموزشی بر عهده مجموعه مدیریت شهری قزوین است.

محسن حق‌شناس، یکی از اعضای شورای شهر قزوین نیز در این نشست پیشنهاد داد که از ظرفیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم در زمینه آموزش ترافیک استفاده شود و این نهاد نیز می‌تواند از حمایت‌های شهرداری و شورای شهر برخوردار باشد.

سعید دقیقی و زهرا یوسفی، دیگر اعضای شورای شهر قزوین نیز در این نشست نکاتی را در مورد اهمیت و ضرورت آموزش در حوزه‌های مختلف از جمله ترافیک و تفکیک از مبدأ پسماند بیان کردند.

سعید دقیقی آموزش را از ارکان اصلی ارتقاء فرهنگ هر جامعه دانست و گفت: ارتقاء سطح فرهنگ عمومی به ویژه در کودکان که در آینده نزدیک جمعیت فعال کشور را تشکیل خواهند داد از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این نشست پس از بررسی‌های لازم، لایحه زیرساخت احداث شهرک آموزشی ترافیک که توسط شهرداری به شورا ارائه شده بود به تصویب رسید.