به گزارش پارس نیوز، 

و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان، بیان کرد: بخشی از آثار موزه سیار کودک (عروسک‌های قاشقی) در موزه ارداک مانوکیان موزه ارامنه در مکان کلیسای حضرت مریم برای بازدید میهمانان داخلی و خارجی سمپوزیوم ایکوفوم به نمایش در آمده است؛ هم‌چنین این دو موزه تاکنون فعالیت های مشترکی در زمینه صلح با یک‌دیگر برگزار کرده‌اند.

‎سوسن نیکذات پس از دریافت این ابلاغ ابراز کرد: انتخابم به‌عنوان سفیر صلح کودکان، برای من همانند بال پروازی است که می‌توانم برای ساختن جهانی شایسته برای کودکان سرزمین تلاش کنم. 

‎سفیر صلح موزه‌های ایران با بیان این‌که جشن ویژه این ابلاغ برگزار خواهد شد، افزود: نام موزه من سفیران فرهنگ صلح است و امروز مفتخرم که نام خودم نیز، به واژه‌ی سفیر صلح مزین شد و باید گام‌های سریع‌تری برداشته شود.

‎وی اظهار کرد: عروسک‌ها در موزه برای من حکم مقدسی دارند زیرا پیام و قصص کتب آسمانی و فرامین پیامبران الهی که صلح و دوستی است را در بین کودکان و جوامع ترویج می‌دهند. 

‎موزه بین المللی سیار صلح و کودک اولین موزه سیار در خراسان رضوی و کشور است که با مجوز این سازمان، فعالیت های داخلی و خارجی صلح دوستانه خود را آغاز کرده است.