به گزارش پارس نیوز، 

جبار کیانی پور : طرح حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان در شهرها و روستاهای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته (اعطای کمک هزینه تحصیلی) یکی از طرح های اصلی جامعه نیکوکاری ابرار است.
وی اظهار داشت: اتاق بازرگانی یاسوج با آغاز بکار فعالیت های نیکوکاری خود و با توجه به مشکلات دانش آموزان و دانشجویان در شهرها و روستاهای مناطق محروم استان و ضرورت حمایت از آنان طرح حمایت تحصیلی از این دانش آموزان مستعد را در اولویت اول خود قرار داد.
کیانی پور عنوان کرد: اولین گام ها در راستای اجرای فعالیت های نیکوکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج از سال 1394 برداشته شد.
وی بیان کرد: اتاق یاسوج در این طرح پس از شناسایی دانش آموزان و دانشجویان مستعد در مناطق محروم استان و همچنین حاشیه شهرها و گذراندن مراحل جذب مطابق آیین نامه ها و دستورالعمل های ابرار، نسبت به اعطای بورس تحصیلی به آنان اقدام کرد.
کیانی پور تصریح کرد: در همین راستا از اوایل مهرماه امسال نیز بسته های لوازم التحریر میان این دانش آموزان مستعد و نیازمند توزیع شد.
وی گفت: ضرورت اجرای این طرح از آن جهت است که مطابق آمارهای ارائه شده در سالهای اخیر، میلیون ها دانش آموز از تحصیل بازمانده اند.
کیانی پور اضافه کرد: بسیاری از این دانش آموزان، مستعد تحصیل هستند و برای دستیابی به مدارج بالای علمی و دانشگاهی باید به صورت اصولی حمایت شوند.
وی افزود: جامعه نیکوکاری ابرار واحد اتاق بازرگانی یاسوج توانست تا مهر ماه امسال، 150 نفر از دانش آموزان و دانشجویان مستعد استان را مشمول این طرح کند.
6110