به گزارش پارس نیوز، 

سید احمد موسوی صمدی که نزدیک به کمتر از یک ماه است مدیریت گروه اجتماعی شبکه چهار سیما را بر عهده گرفته درباره‌ی رویکرد این گروه در تولید برنامه‌های مناظره‌ای و دعوت از نگاه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، گفت: به طور کلی گروه اجتماعی شبکه چهار به خاطر مخاطبان بینابینی که دارد، هر دو طیف عام و خاص مخاطبان را شامل می‌شود و به همین خاطر هم تلاش می‌کند تا به سلیقه هر دو طرف توجه کند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا دعوت از برخی چهره‌های سیاسی با جناح‌های فکری مختلف در قسمت‌های اخیر برنامه «شوکران» از همین دیدگاه نشأت گرفته است، اظهار کرد: برنامه «شوکران» نیز در همین راستا تهیه و تولید شده که گروه سردبیری و کارگردانی این برنامه باعث شده است تا به موضوعات نگاه‌های متفاوتی داشته باشند و برنامه‌های چالشی را رقم بزنند. به طور کلی مدیریت جدید، تغییر آرایش رسانه‌ای متفاوتی را به دنبال داشته است که تلاش می‌کند سوالات مردم را به نخبگان و اساتید جامعه برساند و پاسخ این سوالات را از زبان آنها به مردم منتقل کند.

موسوی صمدی خاطرنشان کرد: در کل برای ما رویکرد فعلی افراد و موضع آنها نسبت به جمهوری اسلامی مهم است و اینکه قبلا به چه جناح سیاسی گرایش داشته‌اند در اولویت نیست؛ البته این جنس از مهمانان پیشتر نیز در برنامه‌های شبکه چهار حضور داشته‌اند و ما نیز برای حضور آنها در شبکه مشکلی نداشته‌ایم. اما به هر حال تیم جدید کمک می‌کند این دست از اتفاقات بیشتر در شبکه رخ بدهد.

مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما یکی از ماموریت‌های جدی و مهم این شبکه تلویزیونی را بسط اندیشه و تفکر منتقدانه عنوان کرد و گفت: ماموریت اصلی شبکه چهار این است که به حوزه‌های آزاداندیشی بپردازد و برنامه‌هایی تولید کند که از طریق محمل گفت‌وگو بتواند روحیه نقد و اندیشه‌ورزی را در جامعه تقویت کند. در حال حاضر شبکه چهار سیما معتقد است که افراد باید از جناح‌های مختلف حرف‌هایشان را بزنند و به معرض نقد بگذارند و قضاوت حرف‌های آنها بر عهده مخاطبان است. خوشبختانه این رویکرد شبکه چهار طبق نظرسنجی‌ها افزایش مخاطبان شبکه را به دنبال داشته است.

او همچنین در بخشی از سخنان خود درباره برنامه‌های جدید شبکه چهار سیما اظهار کرد: فصل جدید برنامه «مهمان خانه» با اجرای سید حسن مدرس و با ترکیب و ساختاری متفاوت، مجموعه تیزرهای «تربت» با رویکرد اربعین و برنامه «رستاخیز» با نگاهی اجتماعی به اربعین از برنامه‌های جدید گروه اجتماعی شبکه چهار هستند.

انتهای پیام/