به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام هادی بامری روز شنبه در دومین نشست گفتمان سازی طوایف در وحدت، توسعه و امنیت پایدار شهرستان دلگان اظهار داشت: دشمنان تمام امکانات خود را در سقوط اسلام از صحنه های بین المللی به کار گرفته اند بنابراین حفظ وحدت و همبستگی میان مسلمانان از هر عصر دیگری واجب تر است.
وی بیان کرد: دشمن در شرایط کنونی با رشد دادن تعصبات قومی و قبیله ای تلاش می کند تا به اهداف شوم و پلید خود دست یابد.
امام جمعه موقت دلگان گفت: اگر دشمن به اهداف شوم خود بر زندگی ما نائل شود پیامد آن استحاله فرهنگی و فراموش شدن ارزش های دینی است.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت علما و نخبگان در ایجاد وحدت و امنیت جامعه تصریح کرد: علما و نخبگان در جامعه رسالت مهمی بر دوش دارند که می توانند با تشکیل اتاق اندیشه ورزی و فکر ارتباط خود را با مسئولان نظام تقویت و قدرت مطالبه گری خویش را در عرصه های اجتماعی افزایش دهند.
حجت الاسلام بامری افزود: سران، معتمدان و ریش سفیدان در امنیت پایدار، توسعه، رشد و بالندگی منطقه موثر و نقش کلیدی دارند.
فرماندار شهرستان دلگان نیز در این نشست بر شناسایی ظرفیت های وحدت و تقویت آن، احیای امر به معروف درون طایفه ای، ایجاد گفتمان صحیح و نصیحت کننده بین بزرگان و جوانان در دور کردن آفت ها، تهدیدات و آسیب ها از جامعه تاکید کرد.
مجتبی شجاعی افزود: این سلسله نشست ها با هدف تقویت وحدت، بهره مندی از ظرفیت و قابلیت های طوایف، ریش سفیدان، آسیب شناسی برخی تهدیدهای اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از برخی نزاع ها و اختلافات که می تواند باعث بروز اختلافات جبران ناپذیری شود برگزار می شود.
به گزارش ایرنا در این نشست سران، معتمدان، علما و روحانیون ضمن تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی بر فرهنگ سازی وحدت، ایجاد اشتغال، جایگزین کردن الفت و اخوت به جای خشونت، بصیرت افزایی و بهره مندی از ظرفیت های طوایف در ایجاد امنیت پایدار شهرستان دلگان تاکید کردند.
7314**3213