به گزارش پارس نیوز، 

حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید اکبر تروهید یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

بنام خدا

شهید اکبر تروهید سال ۱۳۴۱ در بخش کشاورز شهرستان شاهین دژ متولد شد. در مقطع دبیرستان که تحصیل می‌کرد، انقلاب شد. در اواخر سال ۱۳۵۹ به پادگان آموزشی رفت و در سال ۱۳۶۰ عضو سپاه میاندوآب شد. ولی در اولین اعزام به مدت سه ماه در کردستان جنگید و در سال ۱۳۶۱ در اثر اصابت ترکش پایش زخمی شد. چندی بعد در سال ۱۳۶۲ در طرح لبیک ثبت نام کرد و به عنوان معاون فرمانده گروهان به جبهه‌ی جنوب اعزام شد و در اطلاعات سپاه تیپ بیت المقدس ارومیه در شناسایی منطقه‌ی زید فعال بود و در آنجا نیز زخمی شد و از آن منطقه به واحد اطلاعات لشکر عاشورا می‌پیوند و همراه اکیب عبدالرضا اکرمی غرب می‌روند و در شناسای منطقه چوارتا (در خاک عراق شمال سلیمانیه) در تیم شناسایی فعال بودند و بعد در شناسای منطقه چنگوله اول (در مرز استان ایلام) با همان اکیب حضور یافته بودند بعد در جنوب دوره غواصی با برادان اطلاعاتی می‌بیند بعد در منطقه خسرو آباد، که تازه مستقر شده بودندو در یک سنگر با دوربین خرگوشی تحرکات دشمن را زیر نظر داشتند و بعد ازظهر بود که دشمن باشلیک آرپی چی ۱۱ در بهمن ماه سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی والفجر ۸ قبل از عملیات به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه  شهید اکبر تروهید

بسم ربّ الشهدا و الصدیقین

شکر خدای را که قرار داد رسولان و امامان را برای تربیت و تکامل انسان‌ها و منت گذاشت برای بندگان مخلص خویش در این دوران و امامی بزرگوار و روشنفکر از آل محمد (ص) برای ما عنایت نمود تا با رهنمود‌های پیامبرگونه اش این امت ستم زده‌ی در غل و زنجیر را آزاد فرماید.

انتهای پیام/