به گزارش پارس نیوز، 

جواد دلیری ـ سردبیر روزنامه «ایران»  در توضیح دلایل انتشار نسخه عصرگاهی این روزنامه، اظهار کرد: ما احساس کردیم خلاء‌هایی در حوزه اطلاع‌رسانی در طی روز وجود دارد و از آنجا که اغلب روزنامه‌های صبح‌گاهی به اتفاقات ۲۴ ساعته گذشته می‌پردازند، مخاطبان ما در روزنامه «ایران» نمی‌توانند اخبار عصرگاهی را از ما دریافت کنند؛ به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا عصرها نسخه‌ای را به صورت الکترونیکی منتشر کنیم.

او در ادامه به گسترش رسانه‌های اجتماعی و افزایش تاثیر آنها در انتشار سریع اخبار اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین تصور ما این بود که با توجه آنلاین شدن فضای خبری، با انتشار نسخه الکترونیک عصرگاهی می‌توانیم آن بخش از مخاطبان که به هر دلیلی نمی‌توانند با نسخه چاپی ارتباط برقرار کنند را جذب کنیم.

سردبیر روزنامه «ایران» با اشاره به فعالیت‌های مجازی روزنامه ایران در قالب گروه گرا (کارهای تصویری و فیلم) و  سایت آنلاین و ... یادآور شد: در بخش آنلاین روزنامه برنامه‌هایی دیگری را در نظر گرفته‌ایم که پس از آماده شدن زیرساخت‌های لازم امکان اجرایی شدن آنها فراهم می‌شود. همچنین به زودی روزنامه الکترونیکی در سایت روزنامه و ایران انلاین به صورت کاربردی‌تر قرار می‌گیرد. هرچند اکنون روی سایت وجود دارد.

دلیری همچنین درباره بازخورد مخاطبان نسبت به نسخه عصرگاهی روزنامه «ایران»، گفت: مخاطب به نسخه اینترنتی عصرگاهی روزنامه عادت نکرده است و هنوز نمی‌توان از بازخورد دقیق و مشخص مخاطبان سخن گفت. اما به طور کلی بازخوردها و نظرات خوبی را از سوی همکارانمان دریافت کرده‌ایم. امیدواریم به مرور با کامل‌تر شدن طرح و کاهش شباهت‌های میان نسخه صبح و عصر، بتوانیم نظر مخاطبان را نیز جذب کنیم.

انتهای پیام/