به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می‌توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کند. از این‌رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه‌های مجازی و نقش مؤثر عکس در این رسانه‌ها، اقدام به برگزاری مسابقه عکس با عنوان "دومین جشنواره عکس وحدت " کرده‌ایم، تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم هیچکس پوشیده نماند تا شاهد اخوت بیشتر بین مسلمانان باشیم .

از جمله اهداف این جشنواره عبارتند از؛ تقویت اتحاد و انسجام در جوامع اسلامی، استعداد یابی، مبارزه با اسلام هراسی، بازنگری و نشر فرهنگ اجتماعی اسلام است.

محورهای اصلی جشنواره هم شامل؛ سبک زندگی، دستاوردهای نظام و قدس و فلسطین است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار ارسالی خور را در بازه زمانی 1396تا 1397 تولید و یا منتشر کنند. همچنین عکس‌های ارسالی می‏توانند در جشنواره‌های دیگر جزو آثار شرکت کننده بوده باشند .

شرکت همه عکاسان حرفه‌ای و آماتور ایرانی در این جشنواره آزاد است .

حجم فایل ارسالی حداکثر 3 مگابایت و پسوند JPG و مود RGB و حداقل سایز 2000 و حداکثر 4000 پیکسل باشد .

آثار ارسالی فقط به صورت تک عکس پذیرفته می‌شود. هر عکاس می‌تواند حداکثر با ٨ فریم عکس در مسابقه حضور داشته باشد .

عکس‌ها نباید دارای امضای عکاس، واتر مارک و لوگو باشند .

آثار باید در سایت جشنواره به آدرس iuiff.com ارسال شود و هیچ عکسی خارج از مسیر ذکرشده پذیرفته نخواهد بود .

اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی و کراپ در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، بلامانع است. در صورت استفاده از افکت‌های گرافیکی در عکس، عکس ارسالی پذیرفته نمی‌شود .

ضمن اهدا جوایز به منتخبین آثار در هر محور، تمامی آثار برگزیده در مراسم هفته وحدت در معرض نمایش قرار داده خواهند شد و آثار برگزیده ‌پس از رونمایی در نمایشگاه در قالب کتاب منتشر خواهد شد همچنین تمامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه و کتاب مسابقه راه پیدا کند گواهی حضور در مسابقه را دریافت خواهند کرد .

دبیرخانه جشنواره :

دبیر جشنواره :سلمان امیری 09124405913

تهران - خ سمیه - بعد از خیابان مفتح - پ 174 - خبرگزاری تقریب

تلفن: ۱۷_۰۲۱۸۸۳۲۶۵۱۲ فکس: 02188326518

مهلت ارسال آثار : تا 1397/8/13.