به گزارش پارس نیوز، 

آیین تجلیل از عوامل برنامه سازان طرح تابستانی «قرآن کتاب زندگی» و افتتاحیه «طرح پاییز» روز چهارشنبه چهارم مهر با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی و جمعی از مدیران رادیو برگزار شد.

شاه آبادی معاون صدا ضمن تشکر از مدیران و برنامه سازان گفت:قرآن به عنوان کتاب زندگی باید در تمام شئون زندگی ما نقش آفرین باشد اصولاجامعه قرآنی محقق نخواهد شد مگر اینکه ما سبک زندگی قرآنی داشته باشیم و سبک زندگی قرآنی، گام نخست آن انس با قرآن است.

وی ادامه داد: طرح ۱۴۵۲ با سابقه چندین ساله خود، موثر در تحول انس با قرآن است ،انس با قرآن ابزار و وسایلی می خواهد و این طرح از زمانی که شروع شد نقش آفرینی بیشتری در انس با قرآن داشته است.

شاه آبادی بیان کرد:خوشبختانه رادیو به عنوان یک رسانه همراه، رسانه ای که ماموریت خود را در نقش آفرینی سبک زندگی قرار داده است این موضوع و اقدام ارزشمند را به عنوان یک فرصت ارزشمند دردست گرفته و در گذشته و امروز در این طرح گام هایی را برداشته است البته امسال در این طرح گام مضاعفی برداشته شد و وظیفه معاونت صدا این بود که این حرکت را توسعه بدهد.

معاون صدا با بیان اینکه اگر قرار باشد یک گام تاثیر گذار و تدبر در قرآن برداریم باید متفاوت از سال های گذشته باشد،گفت:حرکت جز سی ام یک اقدام مضاعفی می طلبد و موضوع قرآن موضوعی نیست که از دستور کار یک شبکه خارج باشد درست است که شبکه ورزش و سلامت تخصصی است اما باید جای خود را در این طرح پیدا کند و نقش خود را نشان دهد، رادیو به عنوان یک رسانه زندگی در کنار مردم است و تعامل جدی ایفا می کند و آموزه های زندگی را در دل جامعه توسعه می دهد از این رو این طرح و اقدام باید جای خود را پیدا کند و خوشحال هستیم که همه شبکه ها در این طرح مشارکت داشتند و این کتاب زندگی در این رسانه زندگی جای دقیق و درستی دارد،انشالله هر روز توانمندتر از گذشته با زبان مخاطب آن را نشر بدهیم .

میرحسینی مدیر رادیو ورزش در خصوص طرح ۱۴۵۲ گفت:عصر ما دوران سرگشتگی انسان است و فراوانی اطلاعات در اختیار مخاطب قرار می گیرد علی رغم محاسن و بالا بودن سطح زندگی، این اطلاعات انسان را دچار سرگشتگی کرده است و او را در دستیابی به اهدافش و شناخت از خود دچار مشکل کرده است در این دوران درک مفاهیم ارزشمند قرآنی بسیارمهم است از این رو شبکه ورزش  تلاش کرده است به این جریان بپیوندد تا  مفاهیم قرآنی را هم متوجه شود.

وی گفت:در قالب آیتم های جذاب به چگونگی تدبر در قرآن و بهره بردن در زندگی روزمره توجه کردیم که باعث شناخت این مفاهیم و نعمت الهی شده است،هر حرکتی هر چند جزئی می تواند ارزشمند باشد شبکه ورزش با حرکتی که رادیو قرآن داشت سعی کرد نظرات دوستان را لحاظ کند.

میر حسینی بیان کرد: این بخش ها را در شبکه ورزش در جایگاه ویژه ای قرار داده ایم که با استقبال مخاطبان روبرو شد این شبکه تا پایان طرح قرآنی در کنار رادیو قرآن خواهد بود و مخاطبان رادیو ورزش نیز از طرح بهره خواهند بود.

تهیه کننده و برنامه سازان ما امروز حرفه ای ترین افراد در ارتباط با مخاطب هستند و مخاطب ما در شرایط متفاوت نیازهای متفاوتی دارد، شناخت نیاز مخاطب و همراهی وهمدلی او با ماموریت اصلی یک کار تخصصی و پیچیده است صرف بیان خاص یک موضوع تضمین شده قبلی  مشکل را حل نمی کند چراکه مخاطب در شرایط مختلف نیازهای متفاوتی دارد و تهیه کنندگان ما به عنوان افراد متخصص این سلایق را به درستی می شناسند .

وی عنوان کرد : مرحله اول طرح ۱۴۵۲ انجام شده است ‌ از این رو وارد مرحله بعدی خواهیم شد برنامه سازی در آن سخت تر است و همت بیشتری را می طلبد و کار به مرحله های سخت تر رسیده است .

شاه آبادی گفت: درخواست ما جامعه قرآنی این است که برنامه ها را به دقت پیگیری کنند واقعا می خواهیم که کمک کنند چراکه تخصص آنها این است که چگونه این راه را بپیماییم و چگونه این ارتباط را نزدیک تر برقرار کنیم .

بخش های پاییزی و زمستانی طرح باقی است وعزم جدی شبکه ها را می خواهد و تلاش مضاعف شبکه قرآن را می طلبد که آنها به عنوان نیروهای اصلی خوراک اولیه و دقیق را آماده کنند و بقیه شبکه ها هم خودشان فعالانه حضور داشته باشند و  بتوانند کاری که در آن گروه انجام میشود را  توسعه بدهند .

امیدواریم این طرح با یک جدیت بیشتر و گام بلند تر برداشته شود و درپایان طرح ۱۴۵۲ یک جمعیت میلیونی حافظ جزء سی قرآن داشته باشیم.

در پایان مراسم از مدیران و برنامه سازان در انعکاس طرح تابستانی قرآن کتاب زندگی تقدیر شد.

انتهای پیام/