به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت سیما؛ قائم مقام معاون سیما در نشستی از برخی مجریان شبکه‌های سیما که اهتمام ویژه‌ای نسبت به پاسداشت زبان و ادب فارسی در گفتار و اجرای خود داشته اند، با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آورد.

رضا پورحسین در این نشست با اشاره به اهمیت پاسداشت زبان و ادب فارسی به عنوان نماد هویت ایرانیان گفت: بسیاری از واژه‌های خارجی معادل فارسی خوبی دارند و انتظار از همکاران مجری این است که در برنامه‌های تلویزیون به جای استفاده از واژه‌های نامانوس فرنگی از واژه‌های فارسی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: پاسداشت زبان فارسی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است و این مهم از اولویت‌های معاونت سیما است و قرار است هر ماه مجریانی که بیشترین توجه و حساسیت را در این خصوص دارند، معرفی و تقدیر شوند.

در متن این تقدیر نامه که به امضای مرتضی میرباقری معاون سیما رسیده تاکید شده از رسالت‌های مهم این زبان شیرین علاوه بر ارتباط مفاهیم، سپردن هویت فرهنگی و تمدنی به آیندگان و وسیله گفتگوی انسان با خویشتن خویش و راز و نیاز به معبود خود است.

خانم‌ها ژیلا امیر شاهی، زهرا شوقی و آقایان اسماعیل آذر، محمد جعفر خسروی، محمد صالح علا و رسالت بوذری از جمله مجریانی بودند که در تیر ماه بیشترین همیت و توجه را به زبان فارسی داشتند و احکام سپاس خود را از دست قائم مقام سیما دریافت کردند.

انتهای پیام/