به گزارش پارس نیوز، 

به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش امروز جمعه ۲۳ شهریورماه برابر با چهارم محرم الحرام، همایش شیرخوارگان حسینی، در قطب عبادی فرهنگی پایتخت ایران اسلامی برقرار است.

مصلای امام خمینی (ره) در آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز میزبان شیرخوارگان عاشورایی و خانواده آنها بود. مردم از گوشه گوشه شهر و استان تهران راهی مصلی امام خمینی (ره) شدند و ضمن عزاداری با امام خود بیعت دوباره کردند.

اجتماع میلیونی شیرخوارگان حسینی در گوشه گوشه ایران اسلامی/بیعتی دوباره با سالار شهیدان

این مراسم در صبح روز نخستین جمعه ماه محرم هر سال در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهر‌های ایران و برخی کشور‌های جهان برگزار می‌شود و مادران در صبح نخستین جمعه محرم، به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی بند سبز به مراسم می‌آیند و شرکت کنندگان بعد از تلاوت قرآن و سخنرانی، به عزاداری علی اصغر شهید شش ماهه کربلا می‌پردازند.

این همایش بزرگ اسلامی تنها به شهر تهران ختم نشده و شهرها و شهرستان های دیگر ایران اسلامی نیز در اماکن متبرکه میزبان مادران و کودکانشان بودند. یاسوج، اصفهان، شیراز، آبادان، مشهد مقدس، قم، اراک و دیگر شهرهای ایران اسلامی در چهارمین روز شاهد حضور میلیونی عاشقان حسینی در همایش شیرخوارگان حسینی است.

اجتماع میلیونی شیرخوارگان حسینی در گوشه گوشه ایران اسلامی/بیعتی دوباره با سالار شهیدان

مشهد مقدس و بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) میزبان جمع میلیونی عزاداران حسینی بود. این مراسم ساعت 8 صبح با تلاوت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز شد و با اجرای گروه تواشیح و مرثیه سرایی و عزاداری با نوای احمد واعظی ادامه پیدا کرد.

همایش شیرخوارگان حسینی در شهر اراک و در مصلی بیت‌المقدس با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد. همچنین امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون، مهدیه کرهرود، مسجد ولایت، مسجد سیدهای اراک از جمله سایر اماکن متبرکه ای بودند که این مراسم در آنها برگزار می شد.

اجتماع بزرگ مادران و شیرخوارگان عاشورایی امسال نیز همچون سال گذشته، عطرآگین به حضور خانواده‌های معظم شهدا است و جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم میهمانان ویژه این مجلس هستند.

اجتماع میلیونی شیرخوارگان حسینی در گوشه گوشه ایران اسلامی/بیعتی دوباره با سالار شهیدان

 

مصلای امام خمینی (ره) در پایتخت امسال شرایط حضور پدران را نیز در این مراسم فراهم کرده و شبستان شرقی مصلی، به همین منظور تدارک دیده شده است.

مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) برای برگزاری این آئین تشکیل شده است و مراسم شیرخوارگان حسینی برای اولین بار در تهران در سال 1382 برگزار شد و در سال‌های بعد در سایر شهرها و کشورهای جهان برگزار می‌شود.