به گزارش پارس نیوز، 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکرهای ۹ شهید دفاع مقدس تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در استان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا گرامی پنج‌شنبه ۲۲ شهریور در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر توضیح داد: پیکرهای  ۱۳۵ شهید گمنام توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد نیروهای مسلح به تازگی تفحص شده‌اند که تشییع اولیه همه این شهدا در استان تهران انجام شد.

وی افزود: با درخواست مسولان استانی پیکرهای  ۹ شهید به استان فارس اختصاص یافت که امشب ۲۲ شهریور وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز خواهد شد. قرار است پیکر این شهدا زینت بخش مراسم شیرخوارگان حسینی شود. براساس درخواست‌ها، این شهدا تا پیش از آیین تدفین در تکایا و هیأت مذهبی دهه اول محرم حضور پیدا خواهند کرد و یکشنبه ۲۵ شهریور مقارن با هفتم محرم مراسم وداع با آنها در حرم احمدبن موسی(ع) برگزار خواهد شد و دوشنبه ۲۶ شهریور مراسم تشییع از میدان شهدا و خیابان پیروزی آغاز می‌شود و با حضور اقشار مختلف مردم هشت شهید به پنج شهرستان استان فارس عزیمت داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های داراب، جهرم، خرامه، اقلید و لارستان میزبان این شهدا خواهند بود، گفت: دو شهید در فدامی داراب، دو شهید در نظام‌آباد اقلید، دو شهید در معزآباد خرامه، یک شهید در تیپ ۳۳ المهدی جهرم، و یک شهید در پادگان شهید نجفی‌لاری لارستان به خاک سپرده خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس اضافه کرد: یک شهید باقی مانده نیز پس از ایام عاشورای حسینی در مرکز صدا و سیمای استان فارس خاکسپاری می‌شود.  شهدای تفحص شده مربوط به تک دشمن در سال ۶۷ در عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴، خیبر و رمضان هستند؛ که  در سنین ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۳، ۲۶، ۳۰ و ۳۲ ساله به درجه شهادت نائل شده‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری پنج هزار و ۷۰۰ عنوان برنامه همزمان با آغاز هغته دفاع مقدس در استان خبر داد.

برگزاری مراسم رژه، تقدیر از سربازان، برگزاری نشست‌های تخصصی با تبیین نقش محوری ولایت فقیه در به ثمر رسیدن انقلاب، توجه به اقتصاد مقاومتی و ترغیب در حمایت از کالای ایرانی، پاسداشت پیشکسوتان و فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس، تبیین نقش و جایگاه زنان در دفاع مقدس، و...از ویژه برنامه‌هایی است که طی یک هفته از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه جاری اجرایی می‌شوند.

 

انتهای پیام/