به گزارش پارس نیوز، 

حسین عرفانی متولد ١٣٢١ است. او با بیش از ٥ دهه فعالیت، دوبلور بازیگرانی همچون «اکبر عبدی» در فیلم «سفر جادویی»، «کاظم افرندنیا»، «جمشید هاشم‌پور»، «محمد برسوزیان»، «محمد مطیع» و شخصیت‌های خارجی مانند آرنولد، تامی لی جونز، ساموئل ال جکسون، دنزل واشنگتون، لارنس فیش برن، مورگان فریمن و سیلوستر استالونه بوده است.

 
 

حسین عرفانی پیش از ورود به عرصه دوبله با سینما و دوبلور‌ها آشنا بود و در سن نوزده سالگی به علی کسمایی در استودیو مولن روژ معرفی شد.
حسین عرفانی که بود؟ + تصاویر
او پس از مدتی نزد احمد رسول زاده رفت و در فیلم پروفسور کم حافظه به کار گویندگی پرداخت که در آنجا احمد رسول زاده وی را به عنوان یک دوبلور خوب آینده بر شمرد. سپس به استودیو شهاب رفت. از شاگردان ایشان می توان به پیمان برازنده اشاره کرد.
 
حسین عرفانی که بود؟

از خصوصیات این گوینده دامنه صدای مردانه‌ (بم) نیرومند، گسترده و قابل انعطاف او بود که قابلیت بسیاری در تیپ سازی به او می داد.
حسین عرفانی که بود؟ + تصاویر
وی از نظر انتخاب برای گویندگی به جای شخصیت‌های سرشناس نقش اول مرد تاریخ سینما از سوی مدیران برجسته دوبلاژ، از صداپیشگان منحصر به فرد دوبله ایران بود. نام و صدای او به عنوان گوینده ثابت نقش‌های آرنولد شوارتزنگر مشهور شده است.
 
حسین عرفانی که بود؟ + تصاویر
حسین عرفانی در سریال عالیجناب (۱۳۹۶) هم به ایفای نقش پرداخته‌ است.
 
انتهای پیام/