به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام محمد خانی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف شهرری در مورد برنامه‌های امامزادگان و بقاع متبرکه آن منطقه از استان تهران ابراز داشت: در منطقه شهرری و روستا‌های اطراف آن امامزادگان زیادی وجود دارد و آستان نوادگان اهل بیت (ع) به این زینت بخش محله‌ای شهرری هستند.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن ایام عزاداری امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان ۲۰ آستان امامزاده در شهرری میزبان مردم خواهد بود. در روز‌های محرم برنامه سخنرانی و مداحی به طور ویژه در آستان این امامزادکان برگزار می‌شود و عزاداران می‌توانند در این مراسمات شرکت کنند.

خانی در ادامه اظهار داشت: بصیرت عاشورایی یکی از مهمترین برنامه‌های امامزادگان در شهرری است که به دنبال شناساندن مفهوم عاشورا به علاقه‌مندان اهل بیت (ع) است.

وی در ادامه به سه برنامه مهم دیگر در نیمه اول ماه محرم اشاره کرد و افزود:اولین برنامه اجرایی در امامزادگان، "لبیک یا حسین (ع) " است که در روز دوم محرم برگزار می‌شود. برنامه دوم، "احلا من العسل"در روز هفتم محرم برگزار می‌شود و برنامه سوم، "لبیک یا زینب (س) " است که در روز ۱۲ محرم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف شهر ری در پایان خاطر نشان کرد:در این ایام به موضوع اطعام محبان اهل بیت توجه شده و تکریم نیازمندان از برنامه‌های ما در شهرری است.

انتهای پیام/