به گزارش پارس نیوز، 

سید علیرضا محمدزاده روز یکشنبه در نشست خبری افزود: حرکت دانشگاه پیام نور به سمت کارآفرینی است که باید بعد از کسب آموزش به سمت کارآفرینی و ایجاد اشتغال روی آورد.
وی اظهار داشت: نظام آموزشی این دانشگاه نوین، توانمند و به روز بوده و با استفاده از منابع قوی و کارشناسی شده درسی در حال ارایه خدمت به دانشجویان است.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه بطور متوسط هر ماه سه کارگاه آموزشی در دانشگاه پیام نور استان برگزار می شود گفت: در این راستا بسیاری از دانشجویان وارد عرصه کارآفریی شده که این عامل نقش مهمی در توسعه اشتغال داشته است.
وی بیان کرد: در حال حاضر 50 کد رشته در دانشگاه پیام نور استان فعال است که در دفترچه سازمان سنجش تمام مراکز و واحدهای 13 گانه استان امسال دانشجو می پذیرند.
محمدزاده گفت: هر سال تعداد زیادی از دانشجویان با استفاده از سهمیه تکمیل ظرفیت وارد دانشگاه های پیام نور می شوند اما امسال سازمان سنجش اعلام کرده تکمیل ظرفیت نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: در این زمینه تمامی افرادی که می خواهند در دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنند فقط تا 24 مردادماه جاری مهلت دارند.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی یادآور شد: پارسال بعد از اعلام نتایج آزمون سراسری در شهریور ویژه پیام نور برای تکمیل ظرفیت سایت سازمان سنجش باز شد که تعداد زیادی از این طریق جذب شدند اما امسال این فرصت از متقاضیان گرفته شده است.
وی عنوان کرد: سربازان که در حال گذراندن خدمت هستند نیز می توانند با موافقت مسئول مربوطه بدون آزمون در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند.
محمدزاده گفت: 9 گروه آموزشی و پژوهشی از جمله گروه علوم پایه، فنی و مهندسی، معماری و شهرسازی، علوم تربیتی و روانشناسی، کشاورزی و صنایع غذایی، حقوق و الهیات، مدیریت اقتصاد و حسابداری، جغرافیا و علوم اجتماعی و ادبیات و زبان انگلیسی در دانشگاه پیام نور استان فعال است.
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون 400 نفر از خدمات مشاوره رایگان دانشگاه برخوردار شدند.
محمدعلی طالبی افزود: در حال حاضر چهار مرکز مشاوره در واحدهای دانشگاه پیام نور فعال است که در هر مرکز 2 نفر در حال ارایه خدمات مشاوره ای به دانشجویان و سایر اعضای دانشگاه هستند.
وی بیان کرد: با توجه به بومی بودن دانشجویان پیام نور، حداقل آسیب های اجتماعی را در دانشگاه داریم اما رویکرد اصلاحی در اولویت مراکز مشاوره قرار دارد.
7557*3028