به گزارش پارس نیوز، 

هومن حاجی عبداللهی بازیگر، مجری و دوبلور سینما و تلویزیون است که کار خود را از سال 1371 با بازیگری آغاز کرده است.

حاجی عبداللهی در خصوص فعالیت های هنری خود به «صبا» گفت: من از سال 71 کار بازیگری خود را شروع کردم و به خاطر یک سری اتفاقات وارد ژانر اجرا شدم، اما در این میان، جسته و گریخته در کنار اجرا کار بازیگری را نیز دنبال می‌کردم و فیلم های سینمایی مثل «چند می‌گیری گریه کنی» ، «اگه می‌تونی منو بگیر» و «آهوی پیشونی سفید» را بازی کردم.

وی در خصوص کارهای تلویزیونی خود ادامه داد: من به جز سریال «پایتخت»، سریال «بیمار استاندارد»، «آقا و خانوم سنگی» را بازی کردم و سعی می‌کردم از عرصه ای که دوست دارم دور نمانم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص اولویت هنری خود در سینما و تلویزیون افزود: سینما و تلویزیون هرکدام مدیوم خاص خود را دارد و سینما از نظر جایگاه در یک سطح است و تلویزیون در یک سطح دیگر. سینما از نظر هنری جایگاه بالاتری دارد ولی تلویزیون به دلیل اینکه تو در سطح وسیع تر با تعداد زیادی مخاطب دیده می‌شوی جذابیت های خاص خود را دارد ، اما تمام این ها به پیشنهاد های بستگی دارد که به یک بازیگر می‌شود تا در یک نقش دیده شود.

مثلا در سریال «پایتخت» چون عوامل مثل یک خانواده در کنار هم هستیم و از جهتی این سریال بعد بسیار وسیع و بازتاب به شدت قوی دارد، مسلما وقتی این سریال به من پیشنهاد شود کاری به‌جز آن را در همان زمان قبول نمی‌کنم.

هومن حاجی عبداللهی در خصوص فعالیت های تئاتر خود گفت: من از سال 82 کار تئاتر انجام نداده بودم . یکی از دلایل آن هم این بود که آدم وقتی به سراغ این ژانر میرود دغدغه نان نباید داشته باشد و الیته متن هایی هم که پیشنهاد میشد چندان جذاب نبود . اما بعد از 15 سال کار «تناسخ 3 تا 35 تومن» به کارگردانی امیر علی نبویان را پذیرفتم چون متن به شدت عالی بود.

وی در خصوص اینکه آیا فقط بازی در ژانر کمدی را انتخاب می‌کند یا خیر ادامه داد : هر بازیگری مسلما دوست دارد تکرار نشود و ژانرهای مختلف را تجربه کند من هم از این قاعده مستثنی نیستم و سعی می‌کنم با انتخاب‌های معقولانه نقشی را انتخاب کنم که دیده شود.
من کارهایی که انجام دادم در ژانرهای مختلف بوده است مثل: دوبله «باب اسفنجی» ، «رییس مزرعه» ، «عروسک پنگول » که نمیتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد چون 8 سال با آن زندگی کردم و عروسک به شدت محبوبی در بین گروهای مختلف سنی بود . پایتخت هم نقط عطف کارنامه هنری من بود.

حاجی عبداللهی در پاسخ به این سوال که در کارنامه ی هنری خود اثری هست که از انجام آن پشیمان باشد، ادامه داد : بیشتر بازیگرها ممکن است کاری را انجام داده باشند که بعد از دیدن نتیجه از انجام آن پشیمان شده باشند من هم قطعا این موارد برایم اتفاق افتاده است اما بلاشک همه گروه ها تلاش می‌کنند بهترین اثر خود را ارائه دهند و این اتفاقات عمدی نیست.

وی در خصوص جدیدترین کار خود گفت: بعد از اتمام تئاترم ، یک سینمایی قرارداد بستم به تهیه کنندکی ابولفضل صفاری و کارگردانی مهدی نادری که قرار است در آن به ایفای نقش بپردازم.