به گزارش پارس نیوز، 

قاسم احمدی لاشکی  با اشاره به تصویب طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در نشست علنی هفته گذشته مجلس، اظهار کرد: تصویب این طرح عیدی برای معلمانی بود که سال‌ها در شرایط سخت و بدون هیچ گونه کم کاری با تمام وجود به معلمی پرداختند و این تصمیم در جهت حمایت از این افراد بود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رأی قاطع مجلس به این طرح، عنوان کرد: این طرح فقط 13 مخالف داشت و این مهم با به این دلیل محقق شد که مجلس کاملا نسبت به طرح مذکور توجیه بود و سعی در حمایت از معلمان زحتکش را داشت.

اگر یک روز هواشناسی اعلام می‌کرد که مدارس فردا تعطیل هستند، معلم حق التدریسی حقوق نداشت

وی با تأکید بر اینکه معلم کارمند نیست، افزود: اینکه معلم بتواند به مانند کارمندی در یک اداره به صورت عادی 30 تا 40 روز به مرخصی استحقاقی برود به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و حتی یک روز مرخصی به دانش آموزان ضربه می‌زند.

لاشکی ادامه داد: از سوی دیگر این شیوه تدریس برای معلمان حق التدریس نیز آسیب زا بود به این شکل که اگر یک روز هواشناسی اعلام می‌کرد که مدارس فردا تعطیل هستند، معلم حقوق نداشت یا معلمان حق التدریسی در ایام تعطیلی و عید حقوقی دریافت نمی‌کردند و این مسئله به هیچ عنوان منصفانه نیست.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه این شرایط به هیچ عنوان منصفانه نیست و معلم باید همواره خود را آماده نگه دارد، افزود: مجلس به رأی به این طرح جایگاه و شأن معلمی را حفظ کرد./

پایان پیام