به گزارش پارس نیوز، 

سریال آرماندو که این شب‌ها از شبکه یک پخش می‌شود داستان پسری اسـت کـه سعی دارد سر و سامانی بـه زندگی خواهر و خواهر زادگان اش بدهد، اما دراین بین درگیر مشکلات و ماجراهایی می شود…

 

بازیگران صاحب‌نامی مانند محمدرضا هدایتی، مرجانه گلچین و الیکا عبدالرزاقی دراین سریال طنز بازی می‌کنند. در زیر بیوگرافی این بازیگران را بخوانید و با آنها بیشتر آشنا شوید:

 

مرجانه گلچین

مرجانه دلدار گلچین متولد 2 اسفند 1347 در تهران، بازیگر اسـت. فارغ‌التحصیل هنرستان موسیقی و لیسانس کارگردانی سینما از دانشگاه سوره اسـت، خانواده هنرمندی دارد، منیزه خواهرش و نادیا گلچین دختر عمویش هر دوبازیگر بودند.

او درباره شروع فعالیت حرفه‌ای‌اش گفته است: دقیقا 9 ساله بودم کـه توسط خواهرم بـه آقای غلامحسین لطفی «بازیگر – کارگردان» معرفی شدم برای مجموعه ای بـه نام اخلاق درخانواده کـه حدود سال 61 این کار فیلم برداری شد.

 

او سپس بـه سمت تئاتر کودکان رفت و بعد ازآن وارد کارهای سینمایی شد، در 14 سالگی نخستین کار سینمایی خود بـه نام گل مریم درسال 1366 را بازی کرد.

 

سریال آئینه درسال 64 باعث شناخته شده چهره او در میان مردم شد، دهه 60 روزهای پرکار وی بود سپس از سال 74 تا 83 نزدیک 10 سال در کشور انگلیس زندگی کرد. سپس از سال 83 با سریال زیر زمین دوباره برگشت. حضور او در سریال بزنگاه رضا عطاران درسال 87 شهرت او بسیار زیاد کرد.

 

او در مصاحبه‌ای گفته است: رشته اصلی ام موسیقی اسـت. خوشحالم کـه در فضایی بزرگ شدم کـه موسیقی حرف اول و آخر را می زد خیلی وقت ها دلم می سوزد کـه فعالیتم در کار تصویر بیشتر شده و باعث شده کـه از رشته اصلی ام و سازم کـه تار اسـت دور بیفتم.

 

مرجانه گلچین با کریم آتشی «کارگردان» ازدواج موفقی نداشت. زندگی  این دو بـه دلیل عدم تمایل شوهر بـه ادامه بازیگری گلچین بـه جدایی و طلاق انجامید و مرجانه گلچین فرزندی ندارد.

 

مادر مرجانه گلچین از توابع رشت و خانه دار و مرحوم پدرش اهل زنجان و ارتشی بود.

 

او در مصاحبه‌ای گفته است: در گذشته بسیار زیاد کوه می رفتم اما در حال حاضر به علت عارضه ای کـه برای پایم بـه وجود آمده مدتی پایم در گچ بود و نمی توانم مثل سابق بـه صورت سخت ورزش کنم و از صخره بالا بروم ولی پیاده روی هر روزه ام را دارم.

 

خانم گلچین که سابقه حضور در رادیو بـه عنوان مجری و صداپیشگی انیمیشن را دارد. در ادامه جملاتی کوتاه از گفته‌های او درباره زندگی‌اش را بخوانید:

* آشپزی ام عالی اسـت. غذا های شمالی کـه می پزم بهتر از غذا های تهرانی اسـت. غذا های شمالی را در کل خوب می پزم، ماکارونی و لوبیا پلو از غذا های موردعلاقم هستند.

*خرید زیورآلات را خیلی دوست دارم. در میان لباس ها خرید مانتو را بیشتر از بقیه دوست دارم و بـه کیف و کفش ترجیح می‌دهم.

*اهل برند و مارک نیستم. چیزی راکه احساس کنم زیباست می‌گیرم و می پوشم و برای مـن مهم کارکرد لباس اسـت.

*تا از اندازه تابع هستم و تحت هیچ شرایطی هیچ وقت نمی توانم نه بگویم و این خیلی بد اسـت.

*از بی توجهی و دروغ بیشتر بدم می‌آید

*مـن آدم خیلی ترسویی هستم

*فوبیای مار دارم و حتی مار را در تصویر هم نمی توانم ببینم

*دلم کـه می‌گیرد امامزاده صالح یا امامزاده قاسم می روم

*بـه طب گیاهی بسیار علاقه مندم

 

علی مسعودی یا علی مشهدی

علی مسعودی متولد 19 مهر 1351 در مشهد مقدس اسـت. علی مسهودی مشهور بـه “علی مشهدی ” بازیگر ، نویسنده و کمدین استند آپ در ایران است. او فعالیت رسمی خود در عرصه نویسندگی رابا نوشتن متن‌ های چند آیتم از برنامه ساعت خوش درسال ۷۴ آغاز کرد و بـه گفته خودش او یک نویسنده غریزی اسـت.

او با خاطرات سربازی خود در خندوانه مشهور شد. محل خدمت علی مشهدی کجاست ؟ درسال ۷۰ در قرارگاه عملیاتی جنوب خدمت کرده اسـت این قرارگاه تا نزدیک‌ ترین شهر ۶۰ کیلومتر فاصله داشت ودر وسط یک بیابان قرار گرفته بود. او می گوید: گذراندن خدمت سربازی دراین محیط برای مـن خیلی دلچسب بود مـا می‌ توانستیم هر ۴۵ روز ۲۲ روز مرخصی داشته باشیم، اما مـن یکبار ۱۹۵ روز در قرارگاه ماندم و بـه مرخصی نیامدم.

 

دوست صمیمی اش رضا عطاران اسـت. با مجید صالحی هم رابطه دوستانه قوی دارد. در مورد رامبد جوان می‌گوید : رفاقت مـن با همه آدم‌ ها دلی اسـت و ربطی بـه میزان کارمان ندارد. رامبد را از ۱۰ سال پیش می‌‌ شناسم و رفیق هستیم..

 

علی مشهدی اردیبهت ماه 95 خبر ازدواج خود را رسانه‌ای کرد اما او سرپرستی یکی از فرزندان خواهر فوت شده‌اش بـه نام امین «دادا» را برعهده دارد و آینده خواهر زاده هایش بـه نام بهار و امین را الویت زندگی اش می داند.

 

علی مشهدی مستاجر رضا عطاران اسـت: ۱۰ سال اسـت مـن در خانه رضا عطاران کـه در سعادت آباد اسـت زندگی می‌ کنم ودر این ۱۰ سال نه قرار دادی باهم نوشته‌ ایم نه مـن بـه او اجاره‌ ای داده‌ ام این قدر دراین ساختمان بوده‌ ام کـه همه همسایه‌ ها فکر می‌‌کنند مـن مالک خانه هستم و رضا مهمان اسـت کـه هر چند وقت یک‌بار بـه مـن سر می‌ زند.

 

 

 الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی متولد 18 مرداد 1358 در رامسر، بازیگر اسـت. فارغ‌ التحصیل لیسانس رشته ادبیات نمایشی اسـت، دوره های بازیگری را در آموزشکده مرحوم سمندریان گذراند و بـه‌ صورت جدی از سال 1376 کار هنری را آغاز کرد. وی پدرش را در 11 سالگی در زمین لرزه رودبار از دست داد.

او یک خواهر و یک برادر دارد. الیکا در بچگی اهل درس و مدرسه نبود و نمرات خوبی نمی‌گرفت. خودش می‌گوید هنوز هم با شنیدن اسم مدرسه و امتحان دچار اضطراب می‌شود.

عبدالرزاقی همسر امین زندگانی است و می‌گوید از زندگی‌اش بسیار راضی است. فعلا هم قصد بچه‌دار شدن ندارد.

 

آشنایی عبدالرزاقی با مهران مدیری دریچه تازه‌ای را روی این بازیگر گشود. او در مشهد نمایشی را روی صحنه داشت که چند بازیگر از گروه مهران مدیری به تماشا رفتند و پس از آن خود مدیری با این بازیگر آشنا شد و از او دعوت به کار کرد. عبدالرزاقی وقتی سریال باغ مظفر در سال 85 از تلویزیون پخش شد به شهرت زیادی رسید و بعد از آن در کارهای زیادی با مهران مدیری همکاری کرد.

 

گنج مظفر، مرد هزار چهره، قهوه تلخ، شوخی کردم، ویلای من، عطسه، در حاشیه یک و دو از جمله کارهای مشترک عبدالرزاقی با مدیری است. او در سری اول برنامه دورهمی هم حضور داشت اما برنامه در سری دوم دچار تغییراتی شد و عبدالرزاقی هم برای بازی در سریال آرماندو به گروه دیگری پیوست.

 

محمدرضا هدایتی

محمدرضا هدایتی متولد ۲۴ اردیبهشت ۱۳۵۲ در چابهار، بازیگر اسـت. فارغ‌التحصیل رشته تئاتر و سینما از دانشگاه سوره و جهاد دانشگاهی است. بـه جز بازیگری خوانندگی نیز می‌کند. او اصالتا از بستگان طایفه مشهور و قدیمی میرشکار است.

پدرش نظامی بود برای همین تا سن ۲۲ سالگی در چابهار زندگی کرد، بازیگری را از سنین خیلی کم در دوران دبستان و راهنمایی در مدارس با ازی در تئاتر شروع کرد.

 

بطور حرفه ای در سن جوانی و از سال ۷۰ در زاهدان شروع به کار کرد. ابتدا در کلاس های بازیگری تئاتر و ۴ سال در مرکز هنرهای نمایشی زاهدان فعالیت کرد و بعد از آن چندین سال با گروه تئاتر خود بـه جشنواره های تهران و دیگر شهر ها می رفت. برای خود دوستانی در تهران پیدا کرد.

 

 محمدرضا هدایتی درسال ۷۴ بـه تهران مهاجرت کرد ودر انتشارات مرغ آمین مشغول بـه کار شد و سال ۱۳۷۷ دریک تئاتر نیز بـه ایفای نقش پرداخت.

 

محمدرضا هدایتی از طریق سارا سالار همسر سروش صحت کـه از دوستان خانوادگی‌ شان در زاهدان بود بـه مهران مدیری معرفی و این آشنایی باعث شد وی زودتر بـه دنیای هنر وارد شود و سال ۱۳۷۸ نخستین همکاری رابا مهران مدیری در مجموعه تلویزیونی ببخشید شـما تجربه کرد.

 

فعالیت وی در سینما درسال ۷۷ با بازی در فیلم مردی از جنس بلور شروع شد.

 

محمد رضا هدایتی هم چنین در عرصه صدا پیشگی هم فعالیت دارد. درسال ۸۸ با توجه بـه توانایی صدایی وی پیشنهاد حضور در کار عروسکی کلاه قرمزه داده شد کـه پس از تست صداپیشگی عروسک پسرعمه زا بـه او سپرده شد.

 

محمدرضا هدایتی ازدواج کرده و متاهل اسـت و یک پسر بـه نام هامون دارد.

 

او درباره موسیقی گفته است: از همان زمان کـه زاهدان بودم، آرشیو بزرگی از آثار موسیقی را در خانه داشتم ودر فضای این آرشیو دنیایی داشتم. بعد ازآن نیز با آغاز فعالیت هایم در زمینه تئاتر، دوستانی بـه مـن لطف داشتند و از مـن تقاضای می‌کردند کـه موسیقی تئاتر را بر عهده بگیرم و آهنگی بـه فراخور آن نمایش ساخته ودر اختیارشان قرار دهم.

 

او ابتدا دو آهنگ منتشر کرد کـه با استقبال رورو شد. سپس تصمیم گرفت دراین حرفه نیز فعالیت کند و با دو آلبومی کـه منتشر کرده، برگ و باد «۱۳۸۷» و ماه می‌خنده «۱۳۹۱» رسما واردی عرصه خوانندگی شد و تابحال چندین کنسرت نیز برگزار کرده اسـت.

 

محمدرضا هدایتی هم مثل اکثر هنرمندان شغل دوم خودرا راه اندازی ودر خیابان پاسداران تهران رستورانی بـه نام لندو را تأسیس کرده اسـت. رستوران محمدرضا هدایتی، یک رستوران کاملاً سیستانی اسـت و از آنجایی کـه در چابهار سیستان و بلوچستان بدنیا آمده، غذاهایی کـه در آنجا سرو می شود، سنتی هستند. حتی نام رستورانش بـه نام لندو نوعی غذا از توابع سیستان و بلوچستان است.

 

حمیدرضا آذرنگ

حمیدرضا آذرنگ متولد 1351 در تهران، بازیگر و کارگردان اسـت. فارغ‌التحصیل لیسانس رشته روانشناسی بالبینی از دانشگاه آزاد رودهن است. دستی در نویسندگی فیلمنامه هم دارد و با همسرش همکار اسـت.

پدرش و مادرش هردو گلپایگانی هستند. دریک سالگی از تهران بـه خوزستان رفتند و تا 18 سالگی در اندیمشک زندگی کرده ودر شهر سومار کرمانشاه نیز خدمت سربازی اش را گذرانده اسـت.

 

فعالیت اش بـه‌ صورت جدی بعد از دانشگاه از تئاتر آغاز شد، نخستین بار با نمایش طلحک بازی در تئاتر شهر سال 1378 وقتی 27 ساله بود روی صحنه رفت.

 

سال 78 حضور کوتاهی در فیلم نیمه گم شده داشت. بعد ازآن درسال 1380 علاوه بر بازیگری در کارگردانی در نویسندگی تئاتر بسیار فعال شد و آثار بی نظیری رابه روی صحنه برد و افتخارات زیادی را بدست آورد.

 

درسال 1386 با سریال آن سوی دریا این سوی خاک وارد تلویزیون شد دومین کارش در سینما سال 88 با فیلم بیداری رویاها بود.

 

سال 89 با سریال در مسیر زاینده رود، سپس سریال یلدا حسن میرباقری شناخته شد ودر سال 1392 با سریال نمایش خانگی شاهگوش درخشید و بـه شهرت رسید.

 

حمیدرضا آذرنگ با ساناز بیان از بازیگران و نویسندگان فعال در تئاتر سالهاست ازدواج کرده و این زوج یک فرزند پسر بـه نام بامداد دارند.

 

 

فریبا طالبی

فریبا طالبی متولد 4 اردیبهشت 1364 در مشهد، بازیگر اسـت. فارغ‌التحصیل لیسانس سینما هنر گرایش بازیگری از دانشگاه هنر است. او علاوه برای کار بازیگری تجربه مجری گری کودک را دارد ودر حال حاضر یک مزون طراحی لباس بـه نام فاندو را نیز برعهده دارد.

پانزده ساله بود کـه از طریق یک فراخوان برای مجری گری تست داد و فن بیانی شیوایی کـه داشت باعث قبول اش شد، نخستین بار بـه عنوان مجری کودک در قاب تلویزیون ظاهر شد.

 

زمانی کـه برای کنکور خواند 25 کیلو اضافه وزرن آورد. او می‌گوید : بـه خاطر این کـه فقط درس می‌خواندم و غذا می‌خوردم و هیچ فعالیت دیگری نداشتم چون خیلی علاقه و آرزو داشتم دانشگاه هنر درس بخوانم.

 

او بعد از دانشگاه در چند فیلم و سریال تلویزیونی کار می‌کند. فریبا طالبی در آثاری چون فاصله‌ ها – پله آخر – راه بهشت -رویای کاظم – اینک بهشت – کیمیا – ستایش 2 و پادری و اون یکی ها و … ایفای نقش کرده اسـت ودر حال حاضر در زمینه طراحی مد و لباس با برند fundo فعالیت می‌کند. وی یک تیم طراحی حرفه ای لباس دارد و برای خیلی از هنرمندان ایرانی کار طراحی می‌کند.

 

فریبا طالبی در شهریور 96 خبر ازدواج خود با امیر صدهزار را رسانه ای کرد. همسرش نیز از همکاران طراح لباس وی در مزون فاندو است.

 

خانم طالبی با انتشار عکس ازدواجشان نوشت : امیر عزیزم همسر مهربانم خوشحالم از کنار تـو بودن و کنار تـو ماندن عاشقانه تر از همیشه کنار تـو خواهم ماند تا اخرین لحظه لحظه از نفسهایم ممنونم.

 

علی اوجی

علی اوجی متولد 17 ماه اسفند 1362 در تهران، بازیگر اسـت. اصالتا اهل شیراز اسـت در رشته فیلمسازی تحصیل کرده اسـت پدرش حسن اوجى خطاط و هنرمند ایرانى اسـت، علی اوجی بـه غیر از بازیگری شغل اصلی اش تهیه کنندگی موسیقی اسـت.

نخستین بار در نقش علی اوجی در دو قسمت سریال پژمان سال 91 حضور داشت. آشنایی اش با مهران مدیری سبب شد از او برای بازی بـه عنوان یکی از بازیگران اصلی سریال شوخی کردم سال 92 دعوت شد وی نشان داد کـه در بازیگری نیز استعداد داشته و حرف های برای گفتن دارد. او بـه عنوان کمدین در برنامه خندوانه رامبد جوان نیز استند آپ اجرا کرده است.

 

او گفته است:قبل از سریال شوخی کردم سال‌ها پیش دریک فیلم کوتاهی کـه خودم ساخته بودم بازی کرده بودم اما در کل علاقه و تجربه ای در بازیگری نداشتم. تا قبل از آقای مدیری فکر می‌کردم کـه اصلا این کار را انجام ندهم ولی آقای مدیری کـه پیشنهاد دادند و چون ایشان متخصص این امر هستند و معتقدم ایشان یک بینشی دارند کـه بقیه ندارند به همین خاطر بـه حرفشان گوش دادم و دعوتشان را قبول کردم.

 

لو رفتن چند عکس عروسی او با نرگس محمدی را در اردیبهشت سال 1396 ماجرا را رسانه ای کرد بعد از مدتی هردو آن ها این ازدواج را تایید کردند، علی اوجی در حرم امام رضا(ع) بدون هیچ پیش زمینه ای از نرگس محمدی خواستگاری کرده بود.

از بهرام رادان و رضا یزدانی بـه عنوان دوستان نزدیک اش می‌توان نام برد، هم چنین او مدیر برنامه های رضا یزدانی خواننده پاپ اسـت و هماهنگی کنسرت ها و انتشار آلبوم و تنظیم برنامه هنری او را برعهده دارد. وی هم چنین مدیر برنامه های گروه دنگ شو نیز هست و در تهیه کنندگی آلبوم خوانندگانی چون هومن جاوید، مانی رهنما، امیرحسین سمیعی، کاوه آفاق همکاری داشته اسـت.

 

او گفته است: موسیقی یک بخش جدانشدنی از مـن اسـت. یک تفکر اسـت. یک جایی اسـت کـه مـن به آن معتقدم و فکر می‌کنم باید در زندگی مـن باشد. از کار موسیقی کردن لذت می‌برم و حتماً ادامه خواهم داد.

 

علی اوجی تجربه خوانندگی را نیز دارد.

انتهای پیام/