به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش ایسنا، سردار علی فضلی رئیس دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) در مراسم تجلیل از خادمین برنامه کنگره ملی شهدای دانشجویی، اردوهای راهیان نور و راهیان اربعین که در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: در دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) مفتخر به این هستیم که 5000 نفر خادم و 5000 راوی به جمع راهیان نور دانشجویی و اساتید اضافه شود و بر همین اساس برای دانشجویان و کادر دوره برگزار کرده‌ایم.

وی اردوهای راهیان نور را یک فرصت طلایی برای انتقال ارزش‌ها و مبانی انقلاب اسلامی به جوانان دانست و افزود: دشمن از طریق فضای مجازی هجمه سنگینی علیه جوانان به راه انداخته است با این وجود باید با عملیات‌های فرهنگی به دشمن امان ندهیم. باید با نیت قربت‌الی‌الله از کنگره شهدای دانشجو، اردوهای راهیان نور و پیاده روی اربعین حمایت شود.

رئیس دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید عباس بابایی گفت: همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) در سال 1364 فرماندهان سپاه با امام خمینی (ره) دیدار کردند در این دیدار با توجه به اینکه عملیات بزرگ و عمده‌ای در دست اقدام نبود فرمانده وقت سپاه گزارشی محضر امام خمینی (ره) ارائه کرد پس از آن امام طی سخنانی گفتند هر شب به دشمن هجمه کنید و خواب را از چشم دشمن بگیرید و به دشمن امان ندهید. بنده معتقدم این بیانات امام راهبرد و استراتژی برای امت و برای یک دوره طولانی بود از این رو امروز ما باید علیه دشمن هجمه سنگین انجام دهیم.

سردار فضلی بیان کرد: زمانی که امام خمینی (ره) در حال ایراد سخنرانی بودند بنده از پشت سر یک نفر را در صف اول دیدم که شانه‌هایش می‌لرزید، اما چون رنگ لباسش با بقیه فرماندهان سپاه متفاوت بود او را نشناختم تا اینکه یک لحظه توانستم او را از نیم رخ ببینم در واقع او شهید عباس بابایی بود که آن طور گریه می‌کرد.

وی افزود: در پایان آن دیدار بنده نزد شهید بابایی رفتم و او را در آغوش گرفتم و گفتم خوشا به احوالت که حال و هوای تو بهتر از ما بود من به حال شما غبطه خوردم.

رئیس دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) یاداآور شد: شهید عباس بابابی در سال 66 به حج مشرف شود با این وجود به مرحوم همسرشان گفتند شما به مکه بروید و حج به جا بیاورید در جبهه به من بیشتر نیاز است و من آنجا حج به جا می‌آورم در هر حال شهید بابایی در روز عید قربان در راه خدا قربانی شد و به شهادت رسید.