به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام عزیزی در بیرجند اظهار داشت: تاکنون هزار و 200 نسخه از وصیت نامه‌های شهدا خراسان جنوبی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا برای کنگره شهدای استان در 18 نسخه کتاب به چاپ برسانیم.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در راستای برنامه‌ریزی برای کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی شناسایی شهدای شاعر استان است افزود: تاکنون تعداد زیادی از شهدای خراسان جنوبی که شعر گفته‌اند، شناسایی شده تا بتوانیم کتاب اشعار شهدای شهید استان را به چاپ برسانیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های بنیاد شهید در خراسان جنوبی که تازه آغاز کرده‌ایم نقاشی دیواری از شهدای استان است که تاکنون تنها تصویر شهیدان فاضل و شهاب را به صورت نقاشی دیواری در سطح شهر داشتیم.

عزیزی افزود: کار نقاشی دیواری تصاویر شهدا را دوباره آغاز کرده‌ایم و تاکنون تصویر 5 شهید به روی دیوار نقاشی شده و امیدواریم بتوانیم در این مدت تصویر 15 شهید را بر روی دیوارهای شهر نقاشی کنیم.

وی با درخواست از مسئولان ادارات اظهار داشت: کار نقاشی دیواری از تصاویر شهدا کاری بزرگ است و بنیاد شهید به تنهایی نمی‌تواند آن را انجام دهد اگر ادارات مختلف با ما همکاری کنند و هر کدام در محل و نزدیکی اداره خود تصویر یکی از شهدا را تقبل کنند و کار را انجام دهند پروژه نقاشی شهدا زودتر انجام می‌شود.