به گزارش پارس نیوز، 

حامد عنقا تهیه‌کننده سریال «پدر» در واکنش به حاشیه‌های این سریال می‌گوید: «مردم دوست دارند شعار بشنوند. اینطوری است که یکسری آدم‌ها این حرف‌ها را شعار برداشت می‌کنند، یک سری دیگر بدون فیلتر شعار می‌شنوند. یک سری آیه قرآنی که انتهای سریال می‌آید احساس می‌کنند یکسری مفاهیم سخت را به زور می‌خواهیم توی سر مردم کنیم، یک سری می‌گویند چه بامزه. ما در یک فضای نسبی‌گرایانه با هم حرف می‌زنیم که همانقدر که همه حرف‌های من می‌تواند اشتباه باشد، همه گزاره‌هایی که شما براساس آن حرف می‌زنید هم می‌تواند اشتباه باشد. ممکن است شما صاحب قدرتی شود بگوید حامد عنقا حق ندارد دیگر فیلمنامه بنویسد یا برعکسش هم ممکن است اتفاق بیفتد.»

این نویسنده و تهیه‌کننده تلویزیون در پاخس به این پرسش که «یک بخشی از آدم هایی که به تصویر می‌کشید از بک‌گراند و گذشته خودتان می‌آید ولی الان حداقل آن جایی که شما را می‌زنند و دوست دارید آنجا سوژه شوید مدیوم توئیتر و اینستاگرام است. آنجا هرکس درباره سریال شما می‌نویسد از شعارزدگی آن می‌گوید»، جواب می‌دهد: «درست است اما من بعضی چیزها را نمی‌توانم درک کنم. ما یک سری اکانت توئیتر را رصد می‌کنیم؛ مثلا وقتی سریال ما که شروع شد یکی از این اکانت‌ها شروع کرد به توئیت کردن: اه دوباره این سریال شروع شد ... دوباره می‌خواهد شعار بدهد ... اینجا را باید می‌دیدید که پسره به دختره فلان چیز را گفت و ... و من متوجه شدم این جزئیاتی که این با این دقت می‌بیند و سوژه توئیت پیدا می‌کند چقدر زیاد است. چقدر حوصله دارند مگر که یک کاری را که دوست ندارند را می‌بینند فقط برای توئیت کردن. نه می‌خواهم بگویم اینکه می‌بیند چقدر خوب است نه اینکه بگویم اینکه توئیت می‌کند چقدر بد است. کاری هم به این که امروز هم دچار یک پز روشنفکری هستیم که تلویزیون نمی‌بینیم و دوست نداریم، ندارم.

وقتی سریال «پایتخت» آن صحنه رقص را نشان داد، حجم توئیتی حمله کردند به سازمان صداوسیما که رقص نشان می‌دهی، من حداقل شش، هفت تا از آن اکانت‌ها را می‌توانم به شما نشان بدهم که همین چند هفته پیش هشتگ برقص تا برقصیم زده بودند. این فضا بامزه است چرا باید جدی‌اش بگیریم؟ فضای افرادی که سریال را دوست ندارند ولی از اول تا آخر سریال 15تا توئیت درباره آن می‌نویسد. این بامزه است!» او درباره هزینه سریال هم می‌گوید: «برآوردی که روز اول برای 30 قسمت این سریال در 1260 دقیقه شد که ما چیزی حدود 1340 دقیقه ساختیم، مثل همه سریال‌های روتین تلویزیون دقیقه‌ای بین 2400 تا 2600 بود. حدود سه میلیارد و200 تومان بودجه برآورد شده است. همیشه ده درصدی از برآورد اولیه را نگاه می‌دارند برای اینکه ببینند مواردی که روز اول تعهد دادی را به لحاظ کیفیت انجام دادی یا خیر. مشکلی که به وجود می‌آید این است که آیا این برآورد پرداخت می‌شود یا نه. امروز که تقریبا یک سوم سریال پخش شده، تا اینجا حدود یک سوم برآوردمان را توانستیم از سازمان صداوسیما بگیریم».

انتهای پیام/