به گزارش پارس نیوز، 

وزیر ارشاد که به استان سیستان‌و‌بلوچستان سفر کرده است، درباره رفتار برخی سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی همزمان با برخی تجمعات اعتراضی در روز‌های اخیر گفت: هر حرکتی که بخواهد جامعه ایران را به بی‌نظمی و قانون‌گریزی دعوت کند، حتماً به نفع کشور نخواهد بود.

وی گفت: ممکن است برخی رفتار‌ها آغازش خوشایند باشد، اما پایان آن معلوم نیست به کجا بینجامد. مهم این است که ما جامعه را از طریق قانون جلو ببریم و اگر انتقاد و اعتراضی وجود دارد، برمدار قانون انجام بگیرد.

وزیر ارشاد درباره بازار کاغذ گفت: در کارگروه تنظیم بازار کاغذ، عوامل قیمت جهانی کاغذ و افزایش ارز تأثیر داشته و تلاش می‌کنیم کاغذ با قیمت پایه در اختیار مطبوعات و حوزه نشر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عرضه کاغذ بالاتر از قیمت پایه در بازار غیرمجاز است، افزود: موجودی ما در تأمین کاغذ تنها دو ماه آینده است و باید بانک مرکزی برای تأمین کاغذ سفارش با نرخ ارز دولتی تضمینی را داشته باشد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازدیدش از مرز میرجاوه اشاره کرد و گفت: این مرز نباید محدود به تبادل کالا باشد، باید به فرصتی برای ارتباط انسانی تبدیل شود. سیستان‌و‌بلوچستان به لحاظ هم مرزبودن با کشور‌های افغانستان و پاکستان می‌تواند مبنایی برای دیپلماسی فرهنگی باشد.

وی به اعتراضات اخیری که در کشور اتفاق افتاده اشاره کرد و افزود: قانون فصل‌الخطاب است، قبول داریم که فشار‌ها و دشواری‌های اقتصادی وجود دارد و منکر آن نیستیم و نیازمند تجدید قوا هستیم، ولی باید توطئه دشمنان را مدنظر داشته باشیم.


انتهای پیام/