به گزارش پارس نیوز، 

این روزها "مهدی فخیم زاده" بازیگر سینما و تلویزیون به واسطه سانحه ای که برایش به وجود آمد در صدر اخبار فرهنگی اکثر رسانه ها قرار دارد.

وی که به تازگی در سانحه ‌ای بر سر فیلمبرداری فیلم سینمایی "مشت آخر" راهی بیمارستان شده خواسته یا ناخواسته در صدر محافل هنری ایستاده است. خبر تصادف مهدی فخیم زاده و پس از آن بستری شدن وی نگرانی بسیاری از هنرمندان و جامعه را به همراه داشت اما خوشبختانه مشکل جدی نبود و این بازیگر توانمند سینما به زودی به این عرصه باز خواهد گشت.

حال و روز فخیم زاده؛ از تخت بیمارستان تا به وقت خماری

اما در میان هیاهوی خبر بستری شدن فخیم زاده نکته جالب آنجاست که تازه ترین نقش آفرینی وی در سینما پس از چندین سال راهی چرخه اکران شده است. وی در فیلم "به وقت خماری" به کارگردانی "محمد حسین لطیفی" به ایفای نقش پرداخته است.

وی آخرین بار در سال 1392 با فیلم "آذر، شهدخت، پرویز و دیگران" به کارگردانی "بهروز افخمی" حضور در سینمای ایران را تجربه کرده بود اما امسال به احتمال فراوان دو فیلم در چرخه اکران خواهد داشت.

حال و روز فخیم زاده؛ از تخت بیمارستان تا به وقت خماری

فخیم زاده در حال حاضر "به وقت خماری" را روی پرده سینما می بیند اما وی سال گذشته در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با فیلم "سوءتفاهم" ساخته احمدرضا معتمدی نیز حضور داشت که هم اکنون در صف اکران قرار گرفته است.

مهدی فخیم زاده متولد 1321 تهران، فارغ التحصیل ادبیات فرانسه از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است. وی فعالیت سینمایی را سال 1351 با بازی در فیلم "تپلی" به کارگردانی رضا میرلوحی آغاز کرد.

حال و روز فخیم زاده؛ از تخت بیمارستان تا به وقت خماری

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه برای فیلم شتاب‌زده، دهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۰، تقدیر برای نوشتن فیلمنامه برای فیلم همسر، دوازدهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۲، تقدیر به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای بازی در فیلم تاواریش، دوازدهمین جشنواره فیلم فجر، ۱۳۷۲، انتخاب فیلم همسر به عنوان چهارمین فیلم سال در نهمین دوره منتخب نویسندگان و منتقدان از جمله افتخاراتی است که فخیم زاده در سالهای فعالیتش تجربه کرده است.

وی در حال حاضر نوزدهمین تجربه کارگردانی خود در عرصه سینما را با فیلم "مشت آخر" پشت سر می گذارد. فیلمی که فارغ از مسائل هنری به واسطه تصادف فخیم زاده حاشیه های فراوانی داشت.