به گزارش پارس نیوز، 

 سریال هایی که بیش از 7 فصل یعنی حدود 7 سال ادامه داشته باشند در رده سریال های طولانی مدت قرار می گیرند. بعضی از سریال های این لیست حدود 20 الی 30 سال است از تلویزیون آمریکا پخش می شوند و هنوز محبوب و پر بیننده هستند.

۱۰-آناتومی گری(Grey's Anatomy)

۱۳ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این سریال که در ژانر درام پزشکی است از 25 مارس 2005 تا کنون 315 قسمت در 14 فصل را از شبکه ABC پخش کرده است. این سریال در مورد چند رزیدت جراحی است که به بیمارستان گریس شهر سیاتل وارد می شوند و زندگی این افراد و پیشرفت ها و شکست های آنها را نشان می دهد. این سریال سال 2006 برنده جایزه امی و گلدن گلوب به عنوان بهترین سریال درام شد.

۹-بخش فوریت های پزشکی(ER)

۱۵ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

سریال فوریت های پزشکیاین سریال از 19 سپتامبر 1994 تا 2 آوریل 2009 در 331 قسمت از شبکه NBC پخش شد. داستان در مورد پزشکان، پرستاران و دانشجویان علوم پزشکی در بخش فوریت های پزشکی بیمارستان شیکاگو است. هیجان و سرعت رخداد حوادث از دلایل محبوبیت این سریال به شمار می رود. این مجموعه در طول دوره پخش 124 بار نامزد دریافت جایزه امی شد و به طور کلی 116 جایزه را از ان خود کرد.

۸-تحقیقات صحنه جرم(CSI: Crime Scene Investigation)

۱۵ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این درام پلیسی از 6 اکتبر 2000 تا 15 فوریه 2015 در 335 قسمت از شبکهCBS پخش شد. سی اس آی در بین سالهای 2002 تا 2003 با نزدیک به ۲۶٫۲ میلیون بیننده پر بیننده‌ترین سریال تلویزیونی سال آمریکا شد. داستان گروهی از کارآگاهان اداره پلیس لس آنجلس است که با استفاده از مدارک صحنه جرم پرده از راز جنایت ها برمی دارند. این سریال برنده جوایز بسیاری از جمله 8 جایزه گلدن گلوب، 6 جایزه امی و 8 جایزه مونته کارلو شده است.

۷-ان سی آی اس(NCIS)

۱۵ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این سریال پلیسی از 23 سپتامبر 2003 تا کنون در 353 قسمت از شبکه CBS پخش شده و درباره یک گروه خیالی از نمایندگان ویژه «خدمت پژوهش جنایی دریایی» است که بازجویی‌ها و پرونده های جنایی را در درون «نیروی دریایی ایالات متحده» و سازمان‌های وابسته به «تفنگداران دریایی ایالات متحده» مدیریت می‌کنند. این سریال 8 سال پیاپی برنده جایزه انجمن انجمن آهنگسازان، پدیدآوران و ناشران آمریکا شد. همچنین سال 2017 برنده جایزه سریال برتر به انتخاب مردم شد.

۶-مرد خانواده(Family Guy)

۱۹ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این انیمیشن کمدی از 31 ژانویه 1999 تا به حال در 308 از شبکه FOX پخش شده است. داستان حول خانواده‌ای خیالی به نام خانواده گریفن که در شهر خیالی کوهاگ در رود آیلند زندگی می‌کنند، می چرخد. مرد خانواده 13 بار نامزد دریافت جایزه امی و 11 بار نامزد دریافت جایزه Annie شده‌است که از این بین، برنده‌ی چهار جایزه امی و سه جایزه Annie شده‌است. این سریال در سال 2009 نامزد دریافت جایزه امی مجموعه برجسته کمدی شد. از سال 1961 این اولین بار بود که یک انیمیشن نامزد دریافت این جایزه می‌شود.

۵-لسی (Lassie)

۱۷ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این درام خانوادگی از 12 سپتامبر 1954 تا 21 مارس 1971 در 591 قسمت از شبکه CBS پخش شد. داستان در مورد سگی به نام لسی و اطرافیانش است. قسمت های ابتدایی این سریال به صورت سیاه و سفید بود امل از سال 1965 به صورت رنگی پخش شد. این سریال برنده جوایز بسیاری از جمله 2 جایزه امی است.

۴-نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه (Law & Order: Special Victims Unit)

۱۹ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این سریال که از 20 سپتامبر 1999 تا به حال در 432 قسمت از NBC پخش شده است برگرفته از سریال اصلی نظم و قانون است. واحد قربانیان ویژه در مورد ماجراهای اداره پلیس و دادستانی شهر نیویورک است که جرایم مربوط به تخلفات جنسی را پیگیری می کنند. این سریال برنده جوایزی همچون 6 جایزه امی و 3 گلدن گلوب شده است.

۳-نظم و قانون(Law & Order)

۲۰ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این درام جنایی از 13 سپتامبر 1990 تا 24 می 2010 در 456 قسمت از NBC پخش شد. این مجموعه پر از هیجان و در عین حال احساسی، درباره‌ی زندگی و کار دپارتمان جرایم ویژه پلیس نیویورک است که گروهی از کارآگاهان نخبه در آن مشغول به کار هستند و مسئول رسیدگی به پرونده‌های جنایی‌ست که ریشه جرم در آن، مسائل جنسی هستند. این سریال برنده 7 جایزه امی شده است.

۲-دود اسلحه (Gun smoke)

۲۰ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این درام وسترن از 10 سپتامبر 1955 تا 31 مارس 1975 در 635 قسمت از CBS پخش شد. تا پیش از آن هم بین سال‌های 1952 تا 1962 از رادیو پخش می شد. ماجرای این مجموعه در داج سیتی، کانزاس و در جریان شکل‌گیری و مسکونی‌شدن غرب ایالات متحده آمریکا می گذردو آنرا یکی از بهترین مجموعه‌های نمایشیِ تولیدشده می‌دانند. شخصیت اصلی داستان، «کلانتر مت دیلن» است که نقشش را در نسخه‌ی رادیویی«ویلیام کنراد» و در نسخه‌ی تلویزیونی «جیمز آرنس» ایفا کرده است. نسخه‌ی تلویزیونی این مجموعه، پیش از انقلاب و از سال 1353 تا 1357 خورشیدی، از تلویزیون ملی ایران هم پخش شده است.

۱-سیمپسون ها (The Simpsons)

۲۹ سال

طولانی‌ترین سریال‌های آمریکایی

این انیمیشن از 17 دسامبر 1989 تا کنون در 639 قسمت از شبکه FOX پخش شده است. این مجموعه نمایشی طنز از شیوه زندگی خانواده سیمپسون است و در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد اجرا می‌شود و فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد. 10 فصل اول این مجموعه بسیار مورد تحسین قرار گرفت و آن را دوران طلایی نامیدند. از هنگامی که سیمپسون‌ها به عنوان مجموعه شروع به کار کرد جوایز متعددی شامل 31 جایزه امی ساعات پربیننده ،۳۰ جایزه آنی و یک جایزه «پیبادی» دریافت نمود. همچنین «ای. وی. کلاب» آن را "مهم‌ترین دستاورد تلویزیون صرف نظر از سبک" خواند.