به گزارش پارس نیوز، 

پایتخت یکی از سریال های طنز و بسیار محبوبی است که توانسته در چند سال گذشته و امسال محبوبیت خاصی بین مخاطبانش پیدا کند. از جمله این جذابیت ها نقش فهیمه است که به خوبی ایفا شده است.

نسرین نصرتی در نقش فهیمه به عنوان یک زن شمالی به خوبی توانسته در دل مخاطبان جا باز کند. شخصیتی آرام و در عین حال ساده و خوش لهجه که فیلم را بیش از پیش جذاب تر می کند. در این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان با ما همراه شوید تا با "بازیگر نقش فهیمه در سریال پایتخت" بیشتر و بهتر آشنا شوید.

بیوگرافی فهمیه پایتخت ( نسرین نصرتی)

نسرین نصرتی در سال 1355 در تهران به دنیا آمده است و هم اکنون 42 سال دارد و در تهران نیز زندگی می کند.

وی دارای دیپلم فنی حرفه ای هنر و دانشجوی انصرافی رشته طراحی پارچه و لباس در مجارستان است. نسرین نصرتی بازیگر نقش فهیمه در پایتخت پیش از بازیگری به عنوان منشی صحنه فعالیت می کرده است. بعد ها به این رشته روی آورده و توانسته چندین جایزه را نیز دریافت کند. پدر و مادر وی اصالتا اهل استان مازندران و شهر لاهیجان هستند.

فهمیه پایتخت از چه زمانی وارد عرصه بازیگری شده است؟

نصرتی در پاسخ به این سوال می گوید از قبل به بازیگری علاقه داشتم ولی قصد جدی برای شروع آن را نداشتم، همه چیز به صورت اتفاقی شروع شد.

شروع فعالیت هایش در هنر به سال 1380 با سمت منشی صحنه تئاتر با پیشنهاد دوستش بر می گردد و در نبود یکی از بازیگران نقشی را بازی کرد که مورد اقبال قرار گرفت. در همین مسیر از او برای بازی یک نقش دعوت به عمل می آید و از آن جا سرنوشتش تغییر می کند.

اولین تجربه حرفه ای نسرین نصرتی بازیگر نقش فهمیه در پایتخت

پس از چند سال در دفتر بازیگری سیروس الوند با انتخاب دستیار وی برزو نیک نژاد برای سریال تا ثریا سیروس مقدم در سال 1390 انتخاب و بازی کرد.

مشهور شدن با سریال محبوب پایتخت

بی شک می توان معروفیت نسرین نصرتی را در سریال پایتخت دانست. او با بازی نقش فهمیه در پایتخت توانست به شدت در بین مردم شناخته و محبوب شود. این بازیگر از فصل دوم سریال وارد بازی شده و تا آخرین فصل ها نیز همراه این تیم بود.

نحوه ازدواج نسرین نصرتی

نام همسرش سام پاک پیکار است. آنها در سال 1388 بعد از 10 سال آشنایی با یکدیگر ازدواج کرده اند. نحوه آشنایی شان نیز به یک مهمانی خانوادگی مربوط می شود.هم چنین این زوج دوست داشتنی در سال 1395 صاحب فرزند دختر به نام سوفی شده اند.

همه چیز درباره بازیگر محبوب سریال "پایتخت" /تصاویر

همسر واقعی بازیگر نقش فهمیه در پایتخت و حمایت های او از هنر همسرش

همسر نسرین نصرتی در عرصه بازیگری فعالیتی ندارد و حرفه اش مرتبط به هنر نیست. اما به گفته خانم نصرتی وی طرفدار هنر و حرفه بازیگری است. به همین دلیل در کارها نیز از او حمایت های لازم را می کند و در نهایت احترام زندگی مشترکشان را می گذارند.

چرا نسرین نصرتی کم کار است؟

نصرتی در جواب این سوال می گوید: من آدم کم کاری هستم و هر نقشی را برای بازی نمی پذیرم و نقشی را قبول می کنم که دوست دارم آثار خوبی داشته باشد.

ساده زیستی فهمیه بازیگر پایتخت

نسرین نصرتی در رابطه با زندگی خصوصی اش می گوید: بسیار ساده زیستم و اوقاتی را که سر کار نمیرم در خانه به انجام کارهای شخصی و روزمره ام می پردازم و این سبک ساده زندگی ام را خیلی دوست دارم.

افتخارات و جایزه های دریافتی نسرین نصرتی

وی در سال 1395 برنده تندیس جشن حافظ به عنوان بازیگر کمدی زن شده است.

همه چیز درباره بازیگر محبوب سریال "پایتخت" /تصاویر

رزومه هنری نسرین نصرتی در آثار مختلف اعم از فیلم ، تئاتر، نمایش نامه و دستیارکارگردان

بازی نسرین نصرتی در فیلم های

پایتخت 5 - سیروس مقدم محمد رسول‌الله - مجید مجیدی پایتخت 4 - سیروس مقدم شاید برای شما هم اتفاق بیفتد پایتخت3 - سیروس مقدم پایتخت ۲- سیروس مقدم تا ثریا- سیروس مقدم زخم شانه حوا-حسین قناعت پانزده و یک روز- گلچهر دامغانی روشنایی‌های شهر- مسعود کرامتی و خداوند عشق راآفرید- مسعود شاه‌محمدی رو به آسمان- بیژن میرباقری آینه- نوید میهن‌دوست کارآگاهان- حمید لبخنده شهر زیبا- امیر حیدرپور شانس زندگی- بیژن میرباقری حمکت پنهان-مجید تربتی عطش-مجید تربتی معصومه-سیدمحسن یوسفی سی امین روز-جوادافشار سیب سنجد سمنو-فریدون فرهودی درآغاز یک روز-بهرام توکلی

نصرتی به عنوان دستیارکارگردان درآثار زیر

نمایش «سکوت» حسین مهکام، تئاتر شهر، تالار سایه؛ 1385 نمایش «اتاق رؤیا» افروز فروزند، تئاترشهر، تالار نو؛ 1381

همه چیز درباره بازیگر محبوب سریال "پایتخت" /تصاویر

بازی در تئاتر

نمایش «من خیال تو نیستم» حمید شریف‌زاده؛ جشنواره مقاومت، چهارسو؛ 1392 نمایش «خداحافظی نکن» مسعود طیبی؛ کارگاه نمایش؛ 1390 نمایش «لابی» بیتا الهیان، جشنواره بانو. کارگاه نمایش؛ 1389 نمایش «رازماهی آکواریوم آقای ژان» احمدایرانی خواه، جشنواره رضوی. قشقایی؛ 1387 نمایش «جنایات قلب» بیتا الهیان، جشنواره بانو. حوزه هنری؛ 1387 نمایش «دودلقک و نصفی» وحید آقاپور، جشنواره فجر. تالار مولوی-اصلی؛ 1385 نمایش «خانه پدری» هومن برق‌نورد، فرهنگسرای بهمن خانه نمایش؛ 1386 نمایش «کاکتوس» مسعود طیبی؛ تالار مولوی؛ 1387 نمایش «تنها راه ممکن» محمد یعقوبی، تئاترشهر، تالار سایه؛ 1384 نمایش «فاخته‌ها» محمد محمود سلطانی، تالار مولوی؛ 1384 نمایش «نجواهای نانوشته» نرگس هاشم‌پور، تئاترشهر، تالار سایه؛ 1383 نمایش «قهوه تلخ» شبنم طلوعی تئاترشهر، تالار سایه؛ 1382

نمایش نامه خوانی توسط این بازیگر

ازبیت المقدس تااریحا-بیتا الهیان-تالار حافظ 1392 روایت‌های ساده از زندگی روزمره-پیروزکرمی-پارین 1391

همه چیز درباره بازیگر محبوب سریال "پایتخت" /تصاویر