به گزارش پارس نیوز، 
علی نوری‌زاده کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان سومین شب از شب‌های قدر است و شب‌زنده‌داری در این شب از ارزش و فضیلت بسیاری برخوردار است.
 
وی ادامه داد: غسل کردن در ابتدا و انتهای شب بیست و سوم بسیار مورد سفارش قرار گرفته است به‌گونه‌ای که امام صادق (ع) نیز در شب بیست و سوم، یک مرتبه در ابتدای شب و یک مرتبه در آخر شب غسل می‌کردند.

اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان/ کدام سوره‌ها را در شب قدر بخوانیم

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: خواندن صد رکعت نماز در شب بیست و سوم ماه رمضان به‌گونه‌ای که در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد و ده مرتبه سوره توحید خوانده شود، بسیار مورد سفارش قرار گرفته است.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: زیارت امام حسین (ع) و همچنین خواندن زیارت ایشان در شب بیست و سوم ماه رمضان بسیار مورد سفارش قرار گرفته است و امام رضا (ع) نیز بر زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) در این شب تأکید بسیاری کرده‌اند.
 
نوری‌زاده توضیح داد: خواندن سوره‌های عنکبوت، روم و دخان در شب بیست و سوم ماه رمضان بسیار مورد سفارش قرار گرفته است و امام صادق (ع) با تأکید بر خواندن این سوره‌ها به‌ویژه دو سوره عنکبوت و روم، از افرادی که این سوره‌ها را در شب بیست و سوم می‌خوانند، به‌عنوان اهل بهشت یاد کرده‌اند.

اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان/ کدام سوره‌ها را در شب قدر بخوانیم

وی یادآور شد:خواندن سوره قدر به تعداد 1000 مرتبه، دعا کردن برای امام زمان (عج) و خواندن دعای فرج، خواندن دعاهای جوشن‌کبیر و افتتاح نیز در زمره اعمالی قرار می‌گیرد که بر انجام آن‌ها در شب بیست و سوم ماه رمضان تأکید شده است.
 
این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید بسیاری از معصومان از جمله امام صادق (ع)، صبح روز شب قدر نیز مانند شب قدر از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است و شایسته است افرادی که شب قدر را درک کرده‌اند در صبح این روز نیز از رازونیاز با پروردگار غافل نشوند.
 
انتهای پیام/