به گزارش پارس نیوز، 

با آغاز ماه مبارک رمضان از امروز برنامه‌های تلویزیونی ویژه این ماه در جدول پخش شبکه‌های تلویزیونی قرار گرفتند، از برنامه «ماه خدا» شبکه اول سیما تا «ماه عسل» در شبکه3 سیما تلویزیون برنامه‌های برند خود را برای ماه رمضان به خط کرده است.

در این گزارش، نگاهی به برنامه‌های ویژه ماه رمضان امسال در تلویزیون خواهیم داشت. تلویزیون در مجموع بیش از 180 ویژه برنامه رمضانی خواهد داشت.

ویژه برنامه‌های سحرگاهی

شبکه اول سیما برنامه «ماه خدا» را در سحرهای ماه رمضان روی آنتن خواهد فرستاد. این برنامه با اجرای هادی صلح‌جو به صورت زنده پخش می‌شود. شبکه2 سیما نیز برای سحرخیزان، برنامه «خوان نیاز» را پخش خواهد می‌کند. شبکه3 سیما در همین ساعت برنامه «ساعت ملاقات» را خواهد داشت که اجرای آن بر عهده حامد عسگری است. شبکه4 سیما، بعد از اذان صبح، قرائت قرآن کریم و سخنرانی مذهبی خواهد داشت. شبکه5 ویژه برنامه‌ای با عنوان «خلوتگه عارفان» را با اجرای مجید یراق بافان پخش می‌کند که در آن آیتم‌های متنوعی در نظر گرفته شده است. شبکه قرآن ویژه برنامه سحرگاهی «خلوت انس» را همراه با پخش ادعیه و مناجات روی آنتن می‌فرستد. شبکه افق نیز ویژه برنامه «به افق سحر» را خواهد داشت.

هنگام افطار همراه با تلویزیون

شبکه اول سیما برای زمان افطار ویژه برنامه «ماه و ماهی» را پخش می‌کند که اجرای آن بر عهده سیاوش عقدایی است. شبکه3 سیما نیز طبق معمول سنوات گذشته برنامه «ماه عسل» را با تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی روی آنتن می‌فرستد. شبکه 5 سیما برای ساعت افطار، ویژه برنامه «شهر عزیز» را از مشهد مقدس پخش می‌کند. این برنامه با اجرای سیدکاظم احمدزاده به صورت زنده از حرم مطهر رضوی(ع) و زمان برپایی سفره افطار در حرم امام رضا (ع) پخش می‌شود. شبکه افق سیما پیش از افطار برنامه «نیمه پنهان ماه» را که برنامه گفت و گو محور با موضوعیت همسران شهداست پخش خواهد کرد. شبکه آموزش سیما نیز پیش از افطار برنامه «نان و نمک» را پخش خواهد کرد.

ویژه برنامه‌های شبانه

یکی از ویژگی‌های کنداکتور ماه رمضانی تلویزیون تهیه و تولید جنگ‌های شبانه است.

شبکه اول سیما ویژه برنامه دعوت را با اجرای نیما کرمی و زینب زارع از برج میلاد تهران پخش می‌کند. این برنامه هر شب ساعت 23 به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

شبکه 2 سیما، جنگ شبانه «فردا» را از حدود ساعت 23:30 دقیقه پخش می‌کند. این برنامه از باغ کتاب پخش می‌شود و اجرای آن بر عهده محمد سلوکی است.

شبکه3 سیما برنامه ترکیبی ماه سپید با اجرای محمدرضا حسینیان و ابوالفضل آقاخانی، هر شب از ساعت 22:45 روی آنتن قرار می‌دهد. شبکه 5 هم مثل سال‌های گذشته ویژه برنامه «جشن رمضان» را پخش خواهد کرد. این برنامه که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) تولید می‌شود دارای بازارچه خیریه است. این برنامه در بوستان گفت‌وگو تولید و هر شب ساعت 21:45 به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

شبکه امید سیما نیز برنامه «فوق العاده» را به صورت ویژه برای ایام ماه رمضان تهیه و پخش خواهد کرد.

شبکه افق در طول ماه رمضان «ماه نشان» را در روزهای سه‌شنبه تا پنج‌شنبه با اجرای حسن سلطانی به صورت زنده پخش می‌کند. این برنامه قرار است با تولیدکنندگان ایرانی گفت‌و‌گو داشته باشد.

شبکه مستند سیما نیز مجموعه مستندی را با عنوان «یک چکه ماه» تهیه کرده است که هر شب ساعت 22:30 دقیقه پخش خواهد شد.

مجموعه‌های نمایشی ماه رمضان

تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان، سه مجموعه نمایشی ویژه را تهیه کرده که برای اولین بار از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شوند. در کنار این سه سریال جدید بازپخش مجموعه‌های موفق سال‌های گذشته نیز در دستور کار شبکه‌های مختلف سیما قرار گرفته است.

شبکه اول سیما در شب‌های ماه مبارک رمضان مجموعه نمایشی «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی را پخش خواهد کرد. سر دلبران محصول سازمان فرهنگی و رسانه‌ای اوج است و فیلمبرداری آن در شهرهای تهران و یزد انجام شده است. این سریال بر نقش اجتماعی مسجد تأکید دارد. سر دلبران هر شب ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. شبکه افق نیز این سریال را از ساعت 23:15 بازپخش می‌کند.

شبکه 2 سیما ابتدا قرار بود سریال پدر به کارگردانی بهرنگ توفیقی را پخش کند که با تصمیم مدیران سیما، «پدر» از کنداکتور پخش حذف شد و به جای آن سریال«بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری در کنداکتور قرار گرفت. این جا‌به‌جایی اعتراض عوامل سریال پدر را در پی داشت. «بچه مهندس» در طول ماه رمضان از ساعت 21:30 پخش می‌شود.

سومین و آخرین سریال جدید ماه رمضانی سیما، مجموعه «رهایم نکن» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور است که از شبکه3 پخش می‌شود. این سریال که به مشکلات خانوادگی می‌پردازد ساعت 20:40 است.

علاوه بر این مجموعه‌ها، شبکه اول سیما پخش سریال «پایتخت 4» را در جدول برنامه‌های ماه رمضان قرار داده است. این سریال صبح‌ها 9:30 پخش می‌شود. شبکه 2 سیما هم سریال خارجی «جاده یاس» را پخش می‌کند. این سریال که محصول کشور لبنان است به موضوع مقاومت نیروهای حزب الله لبنان دربرابر اشغاگران صهیونیست می‌پردازد. زمان پخش «جاده یاس» ساعت 12 است.

شبکه 4 سیما نیز برنامه «30 سریال» را خواهد داشت که به نمایش 30 سریال شاخص ماه رمضان می‌پردازد. این برنامه مروری بر سریال‌های پخش شده از سریال‌های ماه رمضانی از سال 80 تاکنون می‌پردازد. زمان پخش این برنامه هر روز ساعت 17:15 است.

شبکه 5 سریال «آخرین بازی» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده را از ساعت 23پخش می‌کند. شبکه نسیم سیما نیز از ساعت 22 سرال «دودکش» را روی آنتن می‌فرستد.

بازگشت خندوانه

همزمان با شروع ماه مبارک رمضان، پخش فصل پنجم از برنامه تلویزیونی «خندوانه» آغاز شد. این برنامه اگرچه همزمان با ماه رمضان به جدول پخش شبکه نسیم بازگشته است ولی نمی‌توان آن را جزو ویژه برنامه‌های ماه رمضانی تلویزیون تلقی کرد. مهم‌ترین ویژگی فصل جدید خندوانه بازگشت «جناب خان» است که فصل چهار را به دلیل مشکلاتی از دست داد. خندوانه روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ساعت 23 روی آنتن می‌رود.


انتهای پیام/