به گزارش پارس نیوز، 

بنا به گزارش واشنگتن تایمز، ۸۲ زن از چهره‌های سرشناس هالیوودی روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن به شکلی نمادین به نابرابری جنسیتی در صنعت فیلمسازی اعتراض کردند. کیت بلانشت، کریستن استوارت، جین فوندا از جمله معترضانی بودند که در اقدامی بی‌سابقه در یک راهپیمایی اعتراضی به نابرابری جنسیتی در صنعت سینما روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن حضور یافتند.

سلما هایک بازیگر آمریکایی- مکزیکی از فعالان مبارزه با تجاوز و سوء استفاده ی جنسی در صنعت سینما گفت که مردان حاضر در سینما باید دستمزدهای خود را کاهش دهند تا بدین وسیله توازن را با زنانی ایجاد کنند که حداقل دستمزد را می گیرند. بعد از گذشت یک روز از پیوستن ده ها زن از صنعت سینمای جهان از جمله جین فوندا و کیت بلانشت در راهپیمایی جشنواره ی کن برای حمایت از مبارزه در جهت احقاق حقوق زنان سلما هایک در کنفرانس خبری گفت: " ستاره ها باید بگویند: حالا وقتش رسیده...حرکت خوبی آغاز شده و دیگر وقت آن است تا مردان سینما به نفع زنان بخشنده باشند."

حضور اعتراضی زنان روی فرش قرمز جشنواره کن!

او خواستار کاهش دستمزد مردان هالیوود و افزایش دستمزد زنان بازیگر شد. او گفت که همه جزئی از اصلاحاتی هستند که آغاز شده است. بنا به گزارش واشنگتن تایمز، ۸۲ زن از چهره‌های معروف هالیوودی روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن در تظاهراتی نمادین به نابرابری جنسیتی در صنعت فیلمسازی اعتراض کردند. کیت بلانشت، کریستن استوارت، جین فوندا و سلما هایک از جمله معترضانی بودند که در اقدامی بی‌سابقه در یک راهپیمایی اعتراضی به نابرابری جنسیتی در صنعت سینما روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن حضور یافتند.

درخواست سلما حایک از مردان هالیوود: دستمزدهایتان را کم کنید

در تاریخ جشنواره کن تا کنون بیش از ۱۸۶۰ فیلمساز مرد برای رقابت به کن سفر کرده‌اند که تعداد زنان مشارکت داده شده در این رویداد در این مقایسه بسیار ناچیز هستند. شرکت کنندگان در این رویداد اعلام کردند که قصد دارند با چنین کاری نشان دهند که هنوز هم راه پیشرفت و موفقیت در کار حرفه‌ای برای زنان هموار نیست و  با دشواری هایی همراه است.

درخواست سلما حایک از مردان هالیوود: دستمزدهایتان را کم کنید

درخواست سلما هایک از مردان هالیوود: دستمزدهایتان را کم کنید

درخواست سلما هایک از مردان هالیوود: دستمزدهایتان را کم کنید

 
انتهای پیام/