به گزارش پارس نیوز، 

مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی کتاب «الف لام خمینی، زندگی‌نامه امام روح الله موسوی خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران» را به قلم هدایت الله بهبودی منتشر کرد.

 این کتاب که در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌گردد، زندگی و زمانه امام خمینی را تا پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه و نگارشی دیگر بررسی کرده است.

نویسنده، هدایت الله بهبودی، در یادداشت خود یادآور گردیده که پس از چهار سال تلاش همواره، با استناد به مدارک و مستندات معتبر آن را فراهم آورده است. کتاب الف لام خمینی با معرفی خاندان امام خمینی آغاز می‌شود و سیر زندگی روح الله را از تولد، نشو و نما، تحصیل در زادگاه، ادامه درس آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علمیه قم پی می‌گیرد. می‌توان این زندگی‌نامه را به دو بخش کلی تقسیم کرد. اول، زندگی علمی حاج آقا روح الله خمینی در قم، که بیش از چهل سال از عمر او را در بر گرفت. او در این چهار دهه درس گرفت، درس داد، نوشت و ماترک چشمگیری از منشورات و شاگردان به جا گذاشت. دوم، زندگی سیاسی آیت الله است که از اواسط سال 1341 شمسی آغاز می‌گردد و با فراز و نشیب‌های فراوان شانزده سال بعد، به پیروزی نهضت اسلامی در سال 1357 می‌رسد.

نویسنده در همان یادداشت یادآور شده که گشت و گذار تاریخی در هر دو مقطع با دشواری روبرو بوده است؛ دوره اول به جهت نبودن اسناد، و دوره دوم به علت فراوانی اسناد؛ چرا که تاریخ نگار برای یافتن روایت درست و رسیدن به حقیقت واقع می‌باید از مسیر پر پیج و خم راستی آزمایی مدارک و یادهای به جای مانده عبور کند و در دام خبرها و خاطرات تبلیغی نیافتد.

چاپ اول کتاب «الف لام خمینی»، با ۱۱۵۷ صفحه در یک جلد شامل یادداشت ناشر، یادداشت نویسنده، هیجده فصل، فهرست اعلام و بهای60  هزار تومان منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان است.


انتهای پیام/