به گزارش پارس نیوز، 

داور بخش صوت دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره آثار انس بانوان با قرآن کریم در تلطیف فضای اجتماعی، گفت: در تاثیرگذاریِ بی حد و اندازه قرآن کریم در زندگی انسان‌ها شکی نیست و آیات و روایات قرآن کریم هم نسبت به این مهم تصریحات فراوان دارند.

وی ادامه داد: سعادتمندی فردی و اجتماعی انسان‌ها از خانواده آغاز می‌شود، در صورتی که پایه و نهال خانواده سالم باشد، آینده درخشان‌تری را برای فرد رقم می‌زند، بنابراین، گرایش خانواده‌ها به سمت محافل و فعالیت‌های قرآنی قطعاً در تربیت و پرورش فرزندان مطابق با آموزه های قرآن و سعادت و کمال آنها در پرتوی نورانیت وحی، نقش تاثیرگذاری ایفا می کند.

داور مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان اظهار کرد: خداوند به پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرماید: «فبِما رَحمة مِن الله لِنتَ لهم و لو کُنتَ فَظّاً غلیظ القلب لَانفَضّوا من حولک»،«ای پیامبر به لطف خدایت رفتار بسیار نرمی پیدا کرده‌ای و اگر تندخو بودی، مردم از اطراف تو پراکنده می‌شدند»؛ همین یک آیه نشان می‌دهد ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مساله‌ای که به‌عنوان بستر مناسب در جمع خانواده‌ها در گرایش افراد به سمت قرآن اثر دارد، «اخلاق» است.

کریم‌زاده با اشاره به معرفی قرآن به عنوان کتاب انسان ساز از سوی خدای متعال، تصریح کرد: قرآن جامعه شناسی و روان شناسی مفصلی را شامل می‌شود و در لابلای آیات به آن اشاره می‌کند؛ لذا اگر پایه و اساس خانواده ها با قرآن پیوند خورد، بازتاب مفید و موثری در زندگی های فردی و اجتماعی ما خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ما بر این باوریم اگر نهاد خانواده با قرآن انس و پیوند داشته باشد آنگاه شاهد تربیت خانوادگی شایسته و حضور افراد اخلاق مدار در جامعه خواهیم بود که در این باره زن جایگاه پایه‌ای و مبنایی دارد، یعنی انس و پیوند بانوان با قرآن می تواند دیگر افراد و اقشار جامعه را نیز به این نورانیت متصل کند.

این داور بین المللی قرآن کریم درباره دیگر برکات برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، ابراز کرد: این رقابت‌ها تابلویی زیبا است از مقامی که اسلام برای زن قائل است و از این نظر آبی است بر آتش اسلام هراسی‌هایی که می‌خواهند شأن و جایگاه زن در این مکتب مقدس را نازل و دور از حقوق انسانی نشان دهند.

وی حفظ اتحاد میان مسلمانان را از دیگر دستاوردهای برگزاری مسابقات قرآن کریم در بخش خواهران و برادران دانست و گفت: این رقابت‌ها همانند پیاده روی عظیم اربعین که واقعا نماد اتحاد جهانی اسلامی است، وحدت آفرین است.

کریم زاده درباره تاثیر انس با قرآن کریم بانوان در اصلاح سبک زندگی و کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: در صورتی که در جامعه الگوی مناسبی برای زندگی وجود نداشته باشد، آسیب‌های اجتماعی در جامعه گسترش می‌یابد، بنابراین لازم است که مسابقات قرآن به سمت و سوی محافل عمومی و دیگر شهرها سوق یابد تا شاهد بازتاب هرچه بیشتر آن در جامعه باشیم، اهتمام به این موضوع می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه و نیز اجرای منویات رهبری در حوزه حفظ و فعالیت های قرآنی راهگشا باشد.

گفتنی است، دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از یکم تا چهارم اردیبهشت‌ماه با حضور نخبگانی از کشورهای مختلف جهان در هتل ارم تهران برگزار می شود.