• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 418863

  وقتی آدمی از مشغله های عالم حسی فارغ می شود روحش در حالت خواب با موجودات عالم ارتباط برقرار می کند که یکی از آن ها مشاهده ارواح گذشتگان است.

  به گزارش پارس نیوز،

  گرچه ممکن است به طور اتفاقی ، انسان در عالم رؤیا با ارواح برخی مردگان ارتباط پیدا کند و آنها را ببیند، شاید این مسئله برای همگان اتفاق افتاده باشد که در حال خواب برخی اموات از علما، صلحا و یا بستگانشان را دیده باشند. این کار ممکن و شدنی است، چون وقتی آدمی در حال خواب از مشغله‌های عالم حسی فارغ شد، روحش با موجودات عالم مثال و خیال ارتباط برقرار می کند و برخی چیزها را در آن جا مشاهده می‌کند که از آن میان ارواح گذشتگان است.  

  این که مردگان تا چه مقدار بتوانند به خواب ما بیایند، به آزاد بودن روح ایشان و ارتباط روحی ما با ایشان بستگی دارد. به همین جهت مردگان ممکن است به خواب برخی افراد بیایند و به خواب افراد دیگر نیایند، در عین حال نمی‌توان در این مسأله نظر قاطعی ارائه داد.

  ولی در کتاب مفاتیح الجنان آمده است:

  شیخ کفعمی در مصباح و محدّث فیض در خلاصه الأذکار فرموده است:

  دیدم در بعضی کتب اصحاب امامیه که هر کسی خواسته باشد در خواب، یکی از پیامبران(ع) و امامان(ع) را یا یکی از نزدیکان و والدین خود را ببیند، سوره های شمس، لیل، قدر، کافرون، اخلاص و معوذتین (فلق و ناس) را بخواند، سپس صد مرتبه سوره توحید بخواند، سپس صد مرتبه صلوات بر پیامبر(ص) و آل او بفرستد، آن گاه با وضو و به جانب راست بخوابد، ان شاءالله خواهد دید هر که را اراده کرده باشد و با او تکلّم خواهد کرد.

  نیز در نسخه های دیگر آمده است: این عمل را به جا آورد در هفت شب، بعد از آن که این دعا را بخواند:

  (ان شاالله خواهد دید هر که را اراده کرده باشد) اللّهمّ انت الحیّ الّذی لا یوصف ـ و الایمان یُعرف منه، منک بدت الاشیاءُ و إلیک تعود، فما اقبل منها کنت ملجاهُ و منجاهُ و ما أدْبر منها لم یکن له ملجأٌ و لا ملجا منک إلاّ الیک فإسئلک بلا اله إلاّ أنت و أسئلک ببسم الله الرّحمن الرّحیم و بحقّ حبیبک محمدٍ(ص) سیّد النّبیین و بحقّ علیِّ خیر الوصیّین و بحقّ فاطمة سیّدة نساء العالمین و بحقّ الحسن(ع) و الحسین(ع) اللّذین جعلتها سیّدی شباب أهل الجنّة علیهم أجمعین السّلام أنْ تصلّی علی محمّدٍ و آل محمّد(ص) و أن ترینی میّتی (إمامی) فی الحال الّتی هو فیها (1)


   

  ارواح اموات عالم رویا
  • ناشناس
   پاسخ

   در سال 1359خواهرم چندین بار این اعمال را بجای اورد و کاملا روانی شد تا به امروز دارو مصرف می کند .

   • ناشناس

    چرت نگو

   • رضا

    دوست عزیز هیچ کس خواهر محترم شما رو نمیشناسه ولی چیزی که مطمئن هستم اینکه کسی با خواندن آیات قرآن روانی نمیشه . شاید خواهر شما فقط استفاده ابزاری از قرآن کرده و بجای توجه به قرآن توجهش بیشتر به مردگان و ارواح و اموات بوده که به گفته خودتون روانی شده

  • ؟
   پاسخ

   مشکل از خواهر شما بوده!

  • سعید میرحسینی
   پاسخ

   مفاتیح تماما چرنده.هرچه قران گفته درسته.مگه سوره های قران برای خواب دیدنه؟

   • ناشناس

    مفاتیچ چرند نیست ، اینقد چشم بسته و ندونسته قضاوت نکن ... تحقیق با خودت و بین منابع اصلی محتویات مفاتیح چی هستش ..... هر کسی با خوندن قرآن و یا ادعیه معتبر به اون مقام والا نمیرسه و بستگی به ظرفیت خود شخص هم داره

  • ناشناس
   پاسخ

   خدا همگيتون رو شفا بده اون خانم يه شکري خورد اصلا به شما.چه؟مگه بيکارين؟بيچاره رو خوردين

   • ناشناس

    تو بخواب صدا نده

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها