سال 95 از همان ابتدا با کسب جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواری‌ فیلم کن برای شهاب حسینی،‌ سال ویژه‌ای را برای بازیگری سینمای ایران رقم زد، چرا که پس از آن فرهاد اصلانی هم بخاطر بازی در فیلم «دختر» به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره‌ی فیلم مسکو که یکی از جشنواره‌های مطرح دنیا است، برگزیده شد.

او یک ماه قبل جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم باتومی را هم دریافت کرد و حالا با اعلام نامزدهای دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک بار دیگر با فیلم «دختر» ساخته‌ی رضا میرکریمی در چند قدمی یک موفقیت جهانی دیگر قرار گرفته است.

 فرهاد اصلانی در آستانه‌ کسب سومین جایزه‌ بین‌الملی

فرهاد اصلانی که این روزها مشغول بازی در فیلم «زیر سقف دودی» پوران درخشنده است، برای فیلم «دختر» در سه جشنواره و جشن ایرانی یعنی جشنواره‌ی‌ فیلم فجر، جشن خانه سینما و انجمن منتقدان کاندیدای دریافت جایزه شده بود.

 فرهاد اصلانی در آستانه‌ کسب سومین جایزه‌ بین‌الملی

این بازیگر که نقش‌های ماندگاری را در سینما و تلویزیون در کارنامه‌ی کاری خود ثبت کرده است، مدتی قبل درباره‌ی کسب جوایز بین‌الملی خود به ایسنا گفته بود: از گرفتن این جایزه‌ها خوشحال می‌شوم، اما در سنی هم نیستم که خیلی تحت تأثیر آن‌ها قرار بگیرم و برای کارم قطعا همان مسیر همیشگی‌ خودم را ادامه می‌دهم.

وی همچنین خاطرنشان کرده بود: دریافت جایزه‌های بین‌المللی بهترین بازیگری، قطعا افق کار بازیگران ایران را وسیع‌تر می‌کند.

 فرهاد اصلانی در آستانه‌ کسب سومین جایزه‌ بین‌الملی

بازی در فیلم‌های روسری آبی، یه حبه قند، زنذدگی خصوصی، خرس، پل چوبی، من مادر هستم،قصه‌ها، کوچه‌ بی‌نام، دوران عاشقی، عصر یخبندان، کلاشینکف، مستانه، پاداش سکوت، سفربه چزابه و سریال‌های امام علی (ع)، مختارنامه، وفا، پلیس جوان، همسایه‌ها، آشپزباشی، کیف انگیسی بخشی از مجموعه کارهای این بازیگر است.