• لینک کوتاه
 • منبع: مشرق کد خبر: 388536

  جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در چهاردهمین دوره خود میزبان پنج فیلم درباره فاجعه منا و تازه ترین ساخته کارگردان پادشاه شن ها با عنوان «فانی و از هم گسیخته» خواهد بود.

  به گزارش پارس نیوز،
   نجدت انزور، کارگردان جنجالی سوری در تازه ترین اثر خود فیلم «فانی و از هم گسیخته» (فانیه و تتبدد) که به پشت پرده جنایات یکی از رهبران داعش می پردازد را ساخته است.
   
   
  داستان این فیلم روایت زنی معلم در روستایی در نزدیکی سوریه است که توسط داعش اشغال شده است. یکی از پسرهای او در ارتش سوریه خدمت می کند و دیگری در خارج از کشور زندگی می کند و دختر کوچکش تقریبا 11 سال دارد. شاهزاده داعش عاشق دخترک شده و با قطع مقرری و حقوق و دسترسی به مواد غذایی، مادر را تحت فشار قرار می دهد تا بخاطر زندگی شان تن به خواسته ی وی دهد. مادر باهوش و قوی، به مقاومت و به چالش کشیدن شاهزاده ادامه می دهد، به طوری که شاهزاده در نهایت راهی به جز ربودن دختر و زندانی کردن مادر پیدا نمی کند، جایی که او را تحت شکنجه های جسمی قرار می دهد، تا اینکه برادر دختر، که در سوریه سرباز جنگی بوده، او را نجات می دهد.
   
   
  نجدت اسماعیل انزور کارگردان مشهور سوری سازنده فیلم جنجالی «پادشاه شن ها» است که به داستان عبدالعزیز آل سعود موسس پادشاهی سعودی در عربستان می پردازد و در دوره گذشته نمایش آن در جشنواره مقاومت و سینماهای سوریه بازتاب های گسترده ای را به همراه داشت.
   
   

  این کارگردان حتی از سوی «عدنان العایض» مفتی عربستانی محکوم به اعدام شده است.
  فیلم قبلی نجدت انزوریک فیلم تاریخی بود که تاریخ بوجود آمدن رژیم آل سعود در سرزمین حجاز و نجد را حکایت می کرد و فیلم جدید این فیلمساز جنایات و وحشیگری های رهبران و مزدوران داعش را به تصویر می کشد.

  **نمایش پنج عنوان فیلم با موضوع فاجعه منا در جشنواره مقاومت

  در آستانه سالروز فاجعه منا 5 فیلم با این موضوع و عربستان در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره مقاومت به نمایش درمی آیند.
   
   
  جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در این دوره جشنواره موضوع فاجعه منا را به عنوان یکی از موضوعات محوری و محتوایی هم در بخش های داخلی و هم، بین الملل مورد توجه قرار داده که پس از جمع بندی آثار در بخش های داخلی پنج عنوان فیلم در مرحله مسابقه قرار گرفته است.
   
   
  «عروج بی خروش» به کارگردانی امیر مهریزدان و تهیه کنندگی مصطفی خیرپور (مستند)، «آقای سفیر» به کارگردانی ناصر نادری و تهیه کنندگی موسسه فرهنگی روایت فتح(مستند)، «آنجا کربلا شد» به کارگردانی محسن جهانی و محسن عقیلی به تهیه کنندگی محسن جهانی(مستند)، «خیابان 204» به کارگردانی محمدامین امامی و تهیه کنندگی خانه طراحان انقلاب اسلامی (پویانمایی) و «می کشیم» به کارگردانی سیدمهران علوی و تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه ای اوج(نماهنگ) از جمله این 5 اثر هستند.
   
   

  چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

   

  فیلم جشنواره مقاومت منا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها