رئیس رسانه ملی با حضور در شبکه یک سیما درباره حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: صداوسیمای جمهوری اسلامی هر چقدر که تلاش کند نمی‌تواند این حضور پرشور مردم عزیز ایران را در قاب دوربین های خود جای دهد و تمامی صحبت های این ملت را پوشش دهد چرا که ما در قلوب و تفکرات این مردم غیور ورود نداریم تا اقتدار اراده‌ها را به نمایش بگذاریم مگر با پرداخت به برخی امور فرهنگی و هنری.

وی افزود: مردم ایران با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس نشان دادند که نه تنها پای کشورشان ایستاده‌اند بلکه پای آرمان های اسلام ایستاده‌اند و اگر احدی بخواهد که به این آرمان ها تعدی کند با آنها برخورد می‌کنند. ملت ایران با کاغذبازی‌های جهانی از پا در نمی‌آیند و تسلیم نمی شوند و در مقابل خواست آمریکا و مستکبران کوتاه نمی‌آیند.

رئیس رسانه ملی، اظهار کرد: تمامی کسانی که در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند از نظر من قهرمان هستند. رسانه ملی بسیار خوشحال است که می‌تواند گوشه‌ای از حضور میلیونی ملت ایران را به نمایش بگذارد.

وی همچنین به همراه دکتر پورمحمدی مدیر شبکه سه تهران در پشت صحنه برنامه پربیننده «ماه عسل» حاضر شد و با عوامل این برنامه از نزدیک گفت و گو کرد.

رئیس صداوسیما برنامه «ماه عسل» امسال را موفق تر از سال های گذشته دانست و گفت: «ماه عسل» یک برنامه دلی است و به ماهیت انسان توجه می کند؛ انسان ها گوهر وجودی شان گنجی باارزش است و شما در این برنامه به آن گوهر می پردازید و به همین دلیل برنامه با استقبال مخاطبان همراه می شود.

وی افزود: ماه عسل پیام های خوبی برای مخاطبانش دارد و از آنجایی که از دل برمی آید به دل نیز می نشیند.

رئیس صداوسیما تصریح کرد: «ماه عسل» یک برنامه انسانی است که اثرات خوبی را در جامعه گذاشته و همین باعث شده که بیننده اش در سطح کشور زیاد باشد. در واقع زحمات شما به چشم مردم می آید و آرزومندم خداوند به تیم برنامه که پای این کار ایستادند اجر و برکت بدهد.

 وی افزود: از برآیند نظرات برمی آید که شما در سال 95 موفق تر از سال گذشته عمل کرده اید و من امیدوارم بتوانید برنامه را با همین کیفیت ادامه دهید.

 دکتر عسکری با تاکید بر اینکه اگر در میان مشغله ها فراغتی دست دهد برنامه را دنبال می کند، گفت : همه سوژه های برنامه سوژه هایی اثر گذارند، به عنوان مثال سوژه پیوستن امید به مادرش پس از 36 سال یکی از برترین سوژه های «ماه عسل» بوده است.

رئیس رسانه ملی همچنین درباره نقاط قوت برنامه یادآورشد: یکی از اصولی که در رسانه باعث رشد و تاثیر بر مخاطب می شود، اصل اخلاص است و اینکه برنامه ساز بداند خدا ناظر بر کار او است. برنامه ساز باید اخلاص داشته باشد و بداند که می خواهد کاری کند که مردم به واسطه خروجی فعالیت او به خدا نزدیک شوند.

وی افزود: بعد از اخلاص، داشتن پشتکار مهم است، اینکه برنامه ساز و تیمش کار دم دستی تحویل ندهند و برای کاری که انجام می دهند فکر کنند و در کیفی سازی برنامه پشتکار داشته باشند، در کار عمیق شوند و برنامه ای تحویل دهند که پشت آن یک کار محققانه باشد. وی در ادامه تصریح کرد؛ بعد از این دو مورد هم صبر در کار خیلی اهمیت دارد. همین که شما ده سال صبورانه برنامه ساختید و سختی ها را تحمل کردید و توانستید با مردم انس بگیرید یعنی کارتان را بلد هستید.

عسکری در ادامه با اشاره به اهمیت وجدان گروهی در برنامه سازی اظهار داشت: به نظر من این وجدان گروهی در تیم برنامه سازی «ماه عسل» وجود دارد، چرا که می خواهید کاری تحویل دهید که حرفه ای، عمیق، دلنشین و تاثیرگذار باشد و همین اصول باعث پیشرفتتان در طول این سال‌ها شده است. وی اظهار امیدواری کرد که برنامه سازان با تفکر و مطالعه، موضوعات جدیدی کشف کنند و با پرداختن به موضوعات اصلی جامعه و معضلاتی که وجود دارد در رفع آن ها اثر گذار باشند.

رئیس صدا و سیما تصریح کرد: معضلات جامعه مطالعه و آسیب ها مشخص و مدون شده اند که می توانیم آنها را در اختیار برنامه سازان قرار دهیم. بر فرض مثال پدیده مهاجرت یکی از معضلات جامعه است. مهاجران باید بدانند که در شهر خبری نیست و همه چیز در تهران خلاصه نشده و باید به شهر و روستاهای خودشان بروند. من شک ندارم که پرداختن عمیق به چنین موضوعاتی، اثرات عمیقی نیز روی مخاطبان خواهد گذاشت.

علی عسگری همچنین با حضور در استودیو پخش شبکه پنج سیما به عوامل ویژه‌ برنامه روز قدس این شبکه خسته ‌نباشید گفت.

در ادامه سری بازدیدهای رئیس سازمان از تلاشگران عرصه تلویزیون، دکتر علی عسکری با حضور در شبکه تهران از بخش‌های مختلف این شبکه نیز بازدید کرد. در این بازدید، کارکنان شبکه تهران به‌ خاطر تازه‌ تأسیس بودن این شبکه، برخی از محدودیت‌ها و نیازهای فنی را با ریاست سازمان در میان گذاشتند.

رئیس رسانه ملی از فعالیت‌ها و زحمات کارکنان این شبکه نیز به خاطر پوشش مناسب مراسم و برنامه‌های روز جهانی قدس قدردانی کرد.