• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373211

  مراسم تکریم مدیر سابق شبکه مستند و معارفه مدیر جدید این شبکه با حضور قائم مقام سیما برگزار شد.

  به گزارش پارس نیوز،

  مراسم تکریم امیر تاجیک، مدیر سابق شبکه مستند، و معارفه سیدسلیم غفوری، مدیر جدید این شبکه، دوشنبه 24 خرداد با حضور رضا پورحسین، قائم مقام سیما، غلامرضا مظاهری، مدیر کل برنامه ریزی و امور مالی سیما، و مدیران و همکاران شبکه برگزار شد. 

  پورحسین در این نشست گفت: بجاست به سهم خودم و از طرف معاونت سیما از زحمات خوب و موثر آقای تاجیک تشکر و به آقای سیدسلیم غفوری خیر مقدم عرض کنم. برای او آرزوی موفقیت دارم. 
   
  قائم مقام سیما تصریح کرد: گرچه سینمای مستند مثل سینمای داستانی جدی گرفته نمی شود، تنها ژانری که به داد انقلاب رسیده، قالب مستند بوده است. در شبکه مستند نیز با مجموعه «گنجینه» اتفاق خوبی افتاد و مستندهای خاک خورده ای که کارگردانان آنها از پخش نشدن آثارشان اندوهگین بودند، پخش شد و اینگونه صاحبان این آثار حداقل به عنوان یک میراث فرهنگی احساس حیات و مولد بودن کردند. 
   
  پورحسین گفت:حرکت مستند روبه جلو است و آقای غفوری که مستندسازی حرفه ای است و دغدغه‌  این سبک را دارد ، می‌تواند با استفاده از ذائقه های مختلف، مسیر ارتقا را شتاب دهد. 
   
  در ادامه تاجیک در سخنانی بیان کرد: خوشحالم مجددا در جمع دوستان هستم. امروز دور هم جمع شده ایم تا خیرمقدمی به دوست قدیمی خود بگوییم که مسئولیت سخت شبکه مستند را قبول کردند. وی با بیان اینکه مسئولیت مدیریت شبکه امری خطیر و 24ساعته است، با مرور برخی دشواری های مدیریتی اش گفت: ما تلاش کردیم با استمرار ارتباط با شهرستان‌ها و تولیدات مراکز، به تکرار نیفتیم. مستندهای خوبی از منابع گوناگون جمع آوری می کردیم و در حالی که مرکز مستندی وجود نداشت و حلقه  مفقوده ای داشتیم، سعی کردیم همه آثار مستند را در شبکه جمع کنیم. 
   
  در ادامه سلیم غفوری گفت: به همکاران خسته نباشید و خدا قوت می گویم. شبکه مستند به نسبت دیگر شبکه ها نوپاست و دوستان زحمات زیادی کشیده اند تا شبکه را به اینجا رسانده اند. 
   
  وی افزود:کار در فضای رسانه جزو سخت ترین مشاغل است که البته کمتر به چشم می آید. 
   
  مدیر شبکه مستند با اشاره به 10 سالی که در زمینه مستندسازی فعالیت می کند، ادامه داد: به اعتقاد من در عرصه مستندسازی باید آیینه واقعیت های جامعه و جهان اطراف خود باشیم، با همین نگاه کار را ادامه بدهیم و آنچه هست، منعکس کنیم. 

  وی افزود: تلاش ما این خواهد بود که حضور مستندسازان با سلایق مختلف را داشته باشیم، با آنها درباره موضوعات مختلف تعامل کنیم و از توانمندی شان در چارچوب نظام و انقلاب استفاده کنیم. دیدگاه‌ها ممکن است متفاوت باشد، عیبی ندارد و باید از همه پتانسیل‌ها بهره برد

   

  شبکه مستند
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها