به گزارش پارس به نقل از تسنيم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عصر امروز در گرامیداشت سالروز بسیج اساتید در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار داشت: روز 31 خرداد به‌عنوان روز بسیج اساتید شناخته شده است، انتخاب این روز به عنوان روز بسیج اساتید براساس ذوق و قریحه نبوده بلکه گزینشی فلسفه‌دار است.
وی افزود: اندیشه‌های استاد چمران مجموعه‌ای از رهنمود‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بود، ایشان به عنوان استادی بزرگ، مرزبان فکری و فرهنگی در عقاید خود این اندیشه‌ها را پرورانده بودند.
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: توجه به ویژگی‌های این استاد گرانقدر نشان‌دهنده خصوصیاتی است که از یک استاد بسیجی مورد انتظار ما است. از میان خصوصیات دکتر چمران که تابلو و نمایشگر استاد بسیجی بود، غیرت‌مندی نمایان بود که در پهنه زندگی ایشان به وضوح دیده می‌شد.
وی تصریح کرد: این فرد با وجود آنکه در نقاط مختلفی از دنیا زندگی کرده و به‌عنوان عنصر انقلابی مسئولیت‌دار شناخته شده بود، در همه این موقعیت‌های حساس زندگی خود غیرت مندی را سرلوحه عمل خود قرار داده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در موقعیتی هستیم که خود را با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن مواجه می‌بینیم. از سوی دیگر محیط دانشگاه مورد هدف دشمن است، برخی حرکت‌ها و اندیشه‌ها در این میان، فضا را برای دشمن باز می‌کند؛ در این شرایط است که ما نیازمند غیرت‌مندی این استاد و اساتید بسیجی می‌شویم.
وی تصریح کرد: امروز در محیط دانشگاه این نیاز بیش از پیش احساس می‌شود، در حال حاضر غیرت مندی اساتید در محیط دانشگاه بیشتر از هر مکان دیگری است این در حالی است که برخی سعی دارند در محیط دانشگاه با تهاجم بر نخبه‌پروران فضا را زیر سئوال ببرند.
آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: امروز متاسفانه در محیط آموزشی و آکادمیک مسئله از القاء شبهه گذشته و عده‌ای درصدد‌ زیر سئوال‌بردن مبانی و مطرح کردن آن در محیط نخبه‌پروری هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اساتید را به عنوان چشمی دانست که مرزبانان اعتقادی هستند و افزود: شما مرزبان فکری و فرهنگی هستید که از اندیشه‌های نسل جوان که در حال پرورش یافتن هستند، مراقبت می‌کنید.
وی بیان کرد: امروز رزمندگان در خطوط جنگ سخت به صدای انفجار توپ عادت می‌کنند و از آن نمی‌ترسند. در جنگ فرهنگی نیز مرزبانان فرهنگی باید نسبت به مسائلی که اصول و مبنا را زیر سئوال می‌برد، احساس خطر کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: محیط دانشگاه، محیط گفت‌و‌گو و تبادل نظر است و نباید آن را محدود کنیم، اگرچه محیط دانشگاه پویا است ولی باید در حفظ کرامت آن کوشا باشیم.
وی گفت: آزادی در تعبیر هر کسی معنای خود را دارد اما این آزادی نباید صحنه حرکات غیر ارزشی یا مخالف مقدسات در دانشگاه باشد، ما آزادی در دانشگاه را قبول داریم اما معنای آزادی به معنای سلب آزادی دیگران نیست.
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: خواسته ما این است که شما در محیط نخبه‌پرور دانشگاه به‌عنوان مرزبان ارزش دینی این مسائل و حد و حدود را رعایت کنید و نگذارید سنگر دفاع از ارزش‌ها در محیط دانشگاه تضعیف شود.