به گزارش پارس به نقل از فارس، علی حسین پازدار عصر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با تبریک فرا رسیدن ایام حلول ماه مبارک رمضان به تصویب قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر اشاره و اظهار کرد: در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم، افراد بسیاری در راه امر به معروف و نهی از منکر مورد اهانت قرار گرفته و آسیب دیده‌اند و در این راه نیز افرادی جانباز و شهید شده‌اند.

وی افزود: در ایام ماه مبارک رمضان از دستگاه‌های مختلف توقع و انتظار داریم و امیدواریم شاهد فضایی معنوی در سطح استان باشیم تا مردم بدون دغدغه و به راحتی عبادات خود را انجام دهند و به هیچ وجه نباید شاهد روزه‌خواری باشیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان وظیفه مدیران را در به وجود آوردن فضای معنوی در ماه رمضان مهم دانست و گفت: متاسفانه سال گذشته در ایام ماه مبارک رمضان یکی از مدیران ما در استان لرستان برای صبحانه خود نان سنگک داغ و پنیر سفارش داده و همراه با برخی همکاران خود در فضای اداره مرتکب روزه‌خواری شده بود که این موضوع به هیچ وجه در شان یک مدیر جمهوری اسلامی نیست و امیدواریم از این پس به هیچ وجه شاهد چنین رفتاری نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: از تمام دستگاه‌های استان خواهش کرده‌ایم در ایام ماه مبارک رمضان آب‌سردکن‌ها و آب‌خوری‌های خود را جمع‌آوری کنند و از شرکت آبفا و شهرداری خرم‌آباد نیز درخواست کرده‌ایم تا لوله‌های جاری آب در سطح شهر را در این ایام جمع‌آوری کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با تاکید بر اقامه نماز اول وقت در ادارات و توجه مدیران به این موضوع، اضافه کرد: با مشارکت و همکاری نیروی انتظامی، سپاه و ستاد امر به معروف و نهی از منکر گشت‌های ویژه‌ای تشکیل می‌شود که وظیفه آنها دادن تذکر لسانی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر است، ضمن اینکه از نیروی انتظامی درخواست کرده‌ایم، گشت‌های‌ ویژه‌ای را برای برخورد با روزه‌خواران در ماه رمضان در نظر بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تقاضای ما از شهرداری خرم‌آباد این است که نسبت به آذین‌بندی سطح شهر متناسب با ایام ماه رمضان اقدامات لازم را انجام دهد، ضمن اینکه از دستگاه قضایی نیز انتظار داریم با روزه‌خواران در معابر و اماکن عمومی برخورد لازم را داشته باشد.