به گزارش پارس به نقل از فارس، در نخستین نشست رسانه ای جشنواره سراسری تئاتر مقاومت که با حضور  حفیظ الله رفیعی مدیرعامل  و جواد تمدنی مدیر روابط عمومی انجمن تئاتر و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد فراخوان رسمی پانزدهمین جشنواره نیزمنتشر و در اختیار رسانه ها جهت انتشار قرار داده شد.

در این نشست حفیظ اله رفیعی به تشریح برنامه های انجمن پس از جشنواره چهاردهم در حوزه های نمایشنامه نویسی،تولید اثر،جریان سازی،تئاتر مقاومت و حمایت از گروه های نمایشی در سطح کشور پرداخت و گفت:سیاست گذاری و تاکید انجمن پس از جشنواره چهاردهم بر حمایت از اجرا های عمومی در سطح کشور بود که به حمدالله توانستیم حدود 30 اثر را در اقصی نقاط  ایران و در15 استان کشور به مرحله اجرا برسانیم و نیز در حد توان از برخی آثار برتر جشنواره چهاردهم نیز حمایت کردیم.

وی با بیان اینکه انجمن تئاتر دفاع مقدس با کلیه نهادها و ارگان های ذی ربط که از لحاظ موضوعی با ما اشتراک دارند جلسه برگزارنموده است گفت:ما تاکنون جلسات متعددی با حوزه هنری،شهرداری،نیروهای مسلح،وزارت علوم،وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد داشته ایم و به توافقاتی نیز در جلسات دست یافته ایم اما متاسفانه در مرحله عمل خود را تنها یافتیم و بار تئاتر انقلاب و دفاع مقدس را به تنهایی به دوش کشیدیم.

رفیعی گفت :ما انتظار بیشتری از نهادهای مربوطه داریم زیرا آنان بودجه و امکانات کافی و وافی  را برای حمایت از تئاتر در اختیار دارند اما همه متاسفانه چشم شان به انجمن تئاتر است.

ما با توان اندک خود در سال گذشته و با کمترین بودجه توانستیم آثاری را در تمام ایران به روی صحنه ببریم که با افزایش بودجه و مشارکت های دیگر توان افزایش این اجراها را داریم.

وی درباره انتخاب دبیر جشنواره نیز گفت:با توجه به تاکید در سیاست جدید و نوین انجمن در برپایی جشنواره پانزدهم انتخاب دبیر با رویکرد حضور مستقیم دبیر در اجرای جشنواره انجام خواهد پذیرفت که از بین گزینه های موجود به زودی دبیر جشنواه نیز رسما از طریق انجمن اعلام و معرفی خواهد شد.

وی درباره حواشی صورت گرفته درباره صحبت های انتقادی پیرامون عملکرد انجمن گفت: متاسفانه دوستان ما که منتقد ما هستند پذیرای جواب ما نیستند و گوشی برای شنیدن جوابهای ما ندارند ولی ضمن احترام به کلیه دوستان و همکاران باید بگویم که برداشت آنها از مصاحبه من با باشگاه خبرنگارن جوان اشتباه بوده زیرا من در آن مصاحبه گفتم که ما با 200 گروه نمایشی ارتباط داریم و حدود 200 متن و اثر به دبیرخانه ما رسیده است اما دوستان شتابزده و نسنجیده عمل کردند ارتباط ما با گروه های نمایشی را به عنوان اجرا تلقی نمودند.

شیوه جدید برگزاری جشنواره تئاتر و نحوه بازبینی و داوری از دیگر موارد ی بود که در این نشست مورد بحث و پرسش قرار گرفت.

بیش از آغاز این نشست نیز جواد تمدنی مدیر روابط عمومی انجمن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خصوصا 175 غواص شهید که همزمان با انتشار رسمی فراخوان تشیع می شدند را اتفاقی مبارک برای آغاز جشنواره دانست و گفت:امسال بنا داریم تا با حمایت های همه جانبه مدیران بنیاد روایت و انجمن تاتر انقلاب و دفاع مقدس از 5 رسانه برتر در این حوزه در مراسم اختتامیه جشنواره تقدیر و تشکر شایانی به عمل آوریم.

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با تاکید بر اجراهای عموم تا پایان مرداد ماه سال 94 پذیرای آثار علاقه مندان خواهد بود داوری مرحله نهایی این جشنواره همزمان با هفته بسیج و در آذر ماه سال 94 برگزار خواهد شد.