به گزارش پارس به نقل از کیهان، محمدحسین صفارهرندی، در حاشیه اجرای نمایش آیینی «غبار» در تالار وحدت در گفت وگو با مشرق علت استقبال گسترده مردم از تئاترهای مذهبی را پیوند هنر با عواطف و اعتقادات مردم بیان و اظهار کرد: اگر هنر با عواطف و اعتقادات مردم پیوند بخورد حتما تاثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه گفت: همین که این نمایش طی شب‌های متوالی توانسته است مردم را به سمت تالار وحدت بیاورد و آنها را دو ساعت به خود مشغول کند، یعنی این یک کار هنرمندانه بوده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مدتی است که چراغ هنرهای اعتقادی و ارزشی در عرصه‌های مختلف روشن شده است، عنوان کرد: البته این هنر هنوز به نقطه اوج خودش نرسیده است ولی با همین همت و تلاش‌ها امیدواریم به پیشرفت‌های بیشتری در این عرصه دست پیدا کنیم.
صفارهرندی با تاکید بر استقبال خوب مردم از این گونه نمایش‌های آیینی گفت: این‌ها روی صحنه از چیزهایی حرف می‌زنند که در تاریخچه ذهن مخاطب وجود دارد و مخاطب با دیدن این نمایش این رویدادهای تاریخی را مرور می‌کند، به خاطر همین است که در این آثار ارتباط بین هنرمند و مخاطب خیلی نزدیک می‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه نظام در سال 93 توفیقات خوبی در عرصه بین‌المللی داشته است، عنوان کرد: من فکر می‌کنم سرعت پیام صدور انقلاب اسلامی خیلی بیشتر از گذشته شده است و این البته به برکت خود پیام انقلاب اسلامی است و دوم اینکه حاملان خوب و جسوری پیدا کرده است.
صفارهرندی در ادامه اظهار داشت: به نظرم در حوزه بین‌الملل در بستر مجاهدت‌های عزیزانی که نامشان زینت‌بخش محافل جهادی است و در رأسشان نام «سردار قاسم سلیمانی» است ما شاهد هستیم که نام جمهوری اسلامی پرآوازه‌تر از قبل در عرصه بین‌المللی می‌درخشد.