محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت استخدام نیرو‌های جدید در شرکت واحد اتوبوسرانی اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی از سال ۸۹ استخدام نداشته و خصوصی سازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های بی آر تی خصوصی‌سازی نشده‌اند، افزود: علاوه بر این، اتوبوس‌های جدید هم خریداری شده‌اند و نیازمند نیرو هستند. 

ترفع ادامه داد: سالانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ نیروی شرکت واحد اتوبوسرانی بازنشسته می‌شوند، به همین دلیل با کمبود نیرو مواجه شده‌ایم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با بیان اینکه نیاز است که استخدام در شرکت واحد صورت گیرد، گفت: مصوبات لازم این امر از مجمع و هیئت مدیره شرکت واحد اخذ شده است و فقط به تأیید معاونت منابع انسانی شهرداری تهران نیاز داریم.

ترفع در پاسخ به این سوال که این نیرو‌ها چگونه استخدام می‌شوند؟ گفت: شرکت واحد خود استخدام را انجام نمی‌دهد و ما پیشنهاد کردیم که یکی از زیرمجموعه‌های شهرداری نیرو‌ها را استخدام کنند و در اختیار ما قرار دهند که البته هنوز با این درخواست موافقت نشده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا با این درخواست موافقت نشده است؟ افزود: معاونت منابع انسانی و برنامه ریزی شهرداری به دنبال بررسی این موضوع هستند که آیا استخدام از نظر اقتصادی به نفع شهرداری است یا خیر، اما از نظر بنده هر چقدر زودتر این کار انجام شود بهتر است و اطلاعات لازم ارائه شده است.

 ترفع ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا، سلامت شهروندان اهمیت بسیار زیادی دارد و استخدام نیرو‌های جدید برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی موثر خواهد بود.

 مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که تعداد افرادی که قرار است استخدام شوند چقدر است؟ گفت: پیشنهاد ما ۴۰۰ نفر برای اتوبوس‌های ملکی شهری است که عمدتا از بی آر تی تشکیل می‌شوند.